Nowy Numer 29/2018 Archiwum

Patriotycznie w Rudniku

Pamiętali o bohaterach.

10 kwietnia z okazji 1050- lecia chrztu Polski oraz szóstej rocznicy katastrofy smoleńskiej dziecięca grupa „Orlęta” oraz rudniccy harcerze przedstawili w parafialnym kościele program słowno-muzyczny. Następnie mieszkańcy Rudnika nad Sanem wraz proboszczem ks. Waldemarem Farionem oraz z księżmi Stanisławem Szubą i Zbigniewem Kargulem udali się na cmentarz parafialny, by tam przed pomnikiem Powstańców Styczniowych oraz pomnikiem Armii Krajowej pomodlić się za ofiary katastrofy smoleńskiej oraz za rudnickich bohaterów. Modlitwę na cmentarzu poprowadził ks. Waldemar Farion.

Koło Katyńskie założone przez Kazimierza Naklickiego i działające przy Stowarzyszeniu ,,Rudnickie Orlęta’’ przed każda Eucharystią prowadziło natomiast modlitwy za ojczyznę okazji 1050- lecia chrztu Polski oraz w intencji 23 kapelanów zamordowanych w Katyniu. Zaprosiło też regionalistę Dionizego Garbacza z wykładem o żołnierzach wyklętych z naszego regionu połączonego z projekcją filmu w sali muzealnej na plebanii.

 

 

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma