Nowy numer 28/2018 Archiwum

Słodka łaska

Pszczelarze poświęcili swój sztandar.

Proboszcz parafii pw. św. Floriana w Stalowej Woli ks. Marian Balicki poświęcił sztandar Powiatowego Koła Pszczelarzy w Stalowej Woli.

- Przychodzicie ze sztandarem, by Bóg go pobłogosławił. A czyniąc to, błogosławi też wspólnotę, która się przy nim gromadzi. I odtąd łaska będzie na was spływać, kiedy będzie się trudzić przy swoich pasiekach, pozyskując miód i wosk - powiedział proboszcz.

Wspomniał też patrona pszczelarzy św. Ambrożego, którego usta - jak głosi legenda - w dziecięcym wieku obsiadł rój pszczół. Zatroskany ojciec nie pozwolił ich jednak przepędzić. Gdy już odleciały, powiedział, że jego syn będzie kiedyś wielkim mówcą. - Dzięki naukom i przemowom św. Ambrożego nawrócił się św. Augustyn - dodał ks. Balicki.

Pamiątkowe zdjęcie   Sztandar dla pszczelarzy
Pamiątkowe zdjęcie
Andrzej Capiga /Foto Gość
Prezesem Powiatowego Koła Pszczelarzy w Stalowej Woli jest Andrzej Rębisz. Obecnie liczy ono ok. 70 członków. Najwięcej, bo prawie 70 proc. - w gminie Zaleszany. Pan Andrzej mieszka w Dzierdziówce. Pszczelarzem jest od prawie 17 lat. Obecnie ma prawie 80 pszczelich rodzin. - Jest to dla mnie dodatkowe źródło dochodów. Prowadzę pasiekę wędrowną - wędrujemy z pszczołami od maja do później jesieni - powiedział prezes powiatowych pszczelarzy.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma