Nowy numer 43/2020 Archiwum

Słodka łaska

Pszczelarze poświęcili swój sztandar.

Proboszcz parafii pw. św. Floriana w Stalowej Woli ks. Marian Balicki poświęcił sztandar Powiatowego Koła Pszczelarzy w Stalowej Woli.

- Przychodzicie ze sztandarem, by Bóg go pobłogosławił. A czyniąc to, błogosławi też wspólnotę, która się przy nim gromadzi. I odtąd łaska będzie na was spływać, kiedy będzie się trudzić przy swoich pasiekach, pozyskując miód i wosk - powiedział proboszcz.

Wspomniał też patrona pszczelarzy św. Ambrożego, którego usta - jak głosi legenda - w dziecięcym wieku obsiadł rój pszczół. Zatroskany ojciec nie pozwolił ich jednak przepędzić. Gdy już odleciały, powiedział, że jego syn będzie kiedyś wielkim mówcą. - Dzięki naukom i przemowom św. Ambrożego nawrócił się św. Augustyn - dodał ks. Balicki.

Sztandar dla pszczelarzy   Sztandar dla pszczelarzy
Pamiątkowe zdjęcie
Andrzej Capiga /Foto Gość
Prezesem Powiatowego Koła Pszczelarzy w Stalowej Woli jest Andrzej Rębisz. Obecnie liczy ono ok. 70 członków. Najwięcej, bo prawie 70 proc. - w gminie Zaleszany. Pan Andrzej mieszka w Dzierdziówce. Pszczelarzem jest od prawie 17 lat. Obecnie ma prawie 80 pszczelich rodzin. - Jest to dla mnie dodatkowe źródło dochodów. Prowadzę pasiekę wędrowną - wędrujemy z pszczołami od maja do później jesieni - powiedział prezes powiatowych pszczelarzy.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama