Nowy numer 49/2020 Archiwum

Król Edyp zwycięża

Znamy już wyniki XVII edycji „Gęsiego pióra”.

W tym przeglądzie szkolnych zespołów uczestniczyło ponad 300 młodych wykonawców ze stalowowolskiego powiatu. W Spółdzielczym Domu Kultury w Stalowej Woli rywalizowali oni solo lub w zespołach w muzyce, teatrze i tańcu. Najwięcej wykonawców zaprezentowało się w kategorii muzyka.

– Przegląd kierujemy nie tylko do uczniów, ale też do nauczycieli, by pokazali, co faktycznie robią z młodzieżą w szkołach i by mogli poddać się osądowi profesjonalnego jury. Przegląd cieszy się dużym uznaniem i popularnością. Mamy solistów i zespoły, które przyjeżdżają do nas od lat – mówi Józef Sroka, dyrektor SDK w Stalowej Woli.

Najlepsi otrzymują statuetkę – „Gęsie pióro”, które jest dla nich jednocześnie przepustką do etapu wojewódzkiego tej imprezy. W tym roku odbędzie się on po raz dwunasty. W kategorii muzyka, w której zaprezentowało się aż 44 wykonawców, jury pod przewodnictwem Edwarda Horoszko „Gęsie Pióro” przyznało Annie Pyć. Pani Ania otrzymała je za całokształt pracy artystycznej, krzewienie kultury wśród dzieci i młodzieży szkolnej.

Gęsie pióro   Gęsie pióro
Józef Sroka pokazuje statuetkę "Gęsiego pióra"
Andrzej Capiga /Foto Gość

W tańcu zaprezentowały się tylko cztery zespoły. W tej kategorii jury, któremu przewodniczyła Jolanta Warchoł „Gęsiego pióra” nie przyznało a do etapu wojewódzkiego zakwalifikowało Szkolny Zespół Taneczny „Groszki’ z Zaleszan. Uczniowie z Gimnazjum Katolickiego w Stalowej Woli, wystawiając „Króla Edypa”, wywalczyli „Gęsie pióro” w kategorii teatr. Oprócz nich w przeglądzie wojewódzkim zaprezentują się jeszcze uczniowie PSP nr 7 ze Stalowej Woli z „Kopciuszkiem”, Maria Nowakowska z PSP w Zdziechowicach z „Opowieścią o rzeczach ważnych i mniej”  oraz Warsztaty Teatralne z Gimnazjum Katolickiego z Stalowej Woli z „Antygoną”. Tak zadecydowało jury pod przewodnictwem Pawła Sroki.  
 

 

 

 

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama