Nowy numer 42/2020 Archiwum

Na pierwsze wakacje

Punktualnie o godz. 8 rano ruszył w Stalowej Woli program 500+.

W gminie uprawnionych do skorzystania z niego jest około 5 tys. rodzin. W punkcie przyjmowania wniosków, który się mieści w byłym budynku dydaktycznym KUL przy parafii Matki Bożej Królowej Polski ( ul. ks. J. Popiełuszki 4) ruch tak naprawdę zaczął się dopiero o godz. 9. Wtedy do trzech stanowisk ustawiła się już kolejka. Petenci nie czekali jednak długo; obsługa jednej osoby to zaledwie kilka minut. Dlaczego tak sprawnie?

-  Ludzie są już dobrze, także dzięki mediom, poinformowani, jakie dokumenty przynieść i jak prawidłowo wypełnić wniosek. Jeżeli są problemy, to od razu służymy pomocą. Najczęściej zadawane pytania dotyczą dochodu: jaki rok brać pod uwagę jako bazowy. Także sytuacji rodzinnej: czy wpisywać dziecko partnera, jeżeli żyją w konkubinacie. Pytają o też o pieniądze, kiedy je otrzymają. Ustawodawca przewidział trzymiesięczny okres, ale postaramy się je wypłacić jak najszybciej. Może już w maju – powiedziała Danuta Gerlak -  Madej pracownik Urzędu Miasta w Stalowej Woli.

500+   500+
Obsługa jeden osoby to zaledwie kilka minut
Andrzej Capiga /Foto Gość

Pytani o program, stojące w kolejce głównie młode kobiety, czasami z dziećmi na ręku, bardzo go sobie chwaliły. Pani Ania właśnie złożyła wniosek. Na co przeznaczy pieniądze? – Mam trójkę dzieci. Dochód mam niski więc dostanę na każde dziecko. Może w tym roku po raz pierwszy pojedziemy na urlop. Pieniądze przydadzą się też na dodatkowe zajęcia dla dzieci, książki i ubrania – wylicza.

 

Tutaj można składać wnioski:
-
Urząd Miasta Stalowa Wola, ul. Wolności 9 - lokal obok Punkt Obsługi Klienta MZK, poniedziałek od 8.00 do 17.00, od wtorku do piątku od 8.00 do 15.30.
- Publiczna Szkoła Podstawowa nr 12 przy ul. Poniatowskiego 55, codziennie od poniedziałku do piątku w godzinach od 8.00 do 14.00,
-
Publiczna Szkoła Podstawowa nr 11 przy ul. Wojska Polskiego 9, poniedziałek, środa, piątek w godzinach od 8.00 do 14.00,
-
Publiczna Szkoła Podstawowa nr 9 przy ul. Rozwadowskiej 10, wtorek w godzinach od 8.00 do 14.00,
-
Publiczna Szkoła Podstawowa nr 5 przy ul. Energetyków 18, poniedziałek w godzinach od 8.00 do 13.00,
-
Publiczna Szkoła Podstawowa nr 4 przy ul. Niezłomnych 1, wtorek i czwartek w godzinach od 8.00 do 14.00,
-
Były budynek dydaktyczny Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego przy parafii Matki Bożej Królowej Polski przy ul. Ks. J. Popiełuszki 4, codziennie od poniedziałku do piątku w godzinach od 8.00 do 14.00.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
TAGI:

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama