Powrót do strony
  • nasze media
  • Kontakt
SUBSKRYBUJ zaloguj się
PROFIL UŻYTKOWNIKA
Wygląda na to, że nie jesteś jeszcze zalogowany.
zaloguj się
lub
zarejestruj się
Wiara.pl - Serwis

Sandomierski

  • Nowy numer
  • AKTUALNOŚCI
  • GALERIE
  • ARCHIWUM
  • KONTAKT Z ODDZIAŁEM
  • Patronaty
  • Nasze media
    • RADIO eM
    • WIARA.PL
    • MAŁY GOŚĆ
    • PARAFIE
  • Diecezje
    • Bielsko-Żywiecka
    • Elbląska
    • Gdańska
    • Gliwicka
    • Katowicka
    • Koszalińsko-Kołobrzeska
    • Krakowska
    • Legnicka
    • Lubelska
    • Łowicka
    • Opolska
    • Płocka
    • Radomska
    • Sandomierska
    • Świdnicka
    • Tarnowska
    • Warmińska
    • Warszawska
    • Wrocławska
    • Zielonogórsko-Gorzowska
  • O diecezji
    • KURIA
    • BISKUPI
    • HISTORIA DIECEZJI

Najnowsze Wydania

  • GN 18/2026
    GN 18/2026 Dokument:(9695028,Kościół jest analogowy)
  • Historia Kościoła (15) 03/2026
    Historia Kościoła (15) 03/2026 Dokument:(9690225,Leon XIV czyta św. Augustyna Donaldowi Trumpowi. Edytorial nowego numeru „Historii Kościoła”)
  • GN 17/2026
    GN 17/2026 Dokument:(9685120,Zajęcie podwyższonego ryzyka)
  • Gość Extra 1/2026 (15)
    Gość Extra 1/2026 (15) Dokument:(9623575,Idą za nim tłumy)
  • GN 16/2026
    GN 16/2026 Dokument:(9673311,Mocny głos kapitana Glovera)
sandomierz.gosc.pl → Wiadomości z diecezji sandomierskiej → Potrzebujemy przewodnictwa Chrystusa

Potrzebujemy przewodnictwa Chrystusa przejdź do galerii

- Prośmy Pana Jezusa, żeby chwycił nas mocno za rękę i poprowadził właściwą drogą, począwszy od tego Wielkiego Tygodnia. Potrzebujemy przewodnictwa Chrystusa i Jego wsparcia, aby sprostać wyzwaniom, jakie przed nami stoją - mówił bp Krzysztof Nitkiewicz do młodych.

Niedziela Palmowa w Sandomierzu  
Niedziela Palmowa w Sandomierzu
Procesja z palmami
ks. Tomasz Lis /Foto Gość

W niedzielne przedpołudnie sandomierski Rynek Starego Miasta zapełnił się młodymi, którzy przybyli z całej diecezji na wspólne spotkanie. Młodzi łączyli się duchowo ze swoimi rówieśnikami z całej Polski przygotowującymi się do zbliżających się Światowych Dni Młodych w Krakowie oraz z papieżem Franciszkiem, który w Rzymie wspólnie modlił się z młodymi z całego świata. Na wspólne spotkanie przybyli wolontariuszy ŚDM z parafii, które będą w lipcu podejmować pielgrzymów przybywających na światowe spotkanie młodych. Nie zabrakło także młodych z Ruchu Światło Życie, Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży, ruchów duszpasterskich i szkół katolickich. 

Modlitwie przewodniczył biskup ordynariusz Krzysztof Nitkiewicz, który poświęcając gałązki palmowe wezwał zgromadzonych wiernych do duchowego wejścia w przeżycia Wielkiego Tygodnia. W procesji z Rynku do bazyliki katedralnej uczestniczyła młodzież, kapłani, seminarzyści, Chorągiew Rycerstwa Ziemi Sandomierskiej oraz licznie zgromadzeni wierni. Hasłem spotkania były ewangelijne słowa: “ „Błogosławieni czystego serca, albowiem oni Boga oglądać będą” (Mt 5,8). Dalsza część liturgii Niedzieli Palmowej, Msza święta, sprawowana była w katedrze.

Podczas homilii biskup mówił o duchowym wymiarze służby wobec drugiego człowieka, która powinna charakteryzować prawdziwego lidera i wolontariusza. - Pan Jezus nie pozostawia wątpliwości mówiąc: „Kto nie bierze swego krzyża, a idzie za Mną, nie jest Mnie godzien”. To znaczy, że bez względu na wiek, powołanie i miejsce w którym żyjemy, musimy uczyć się kochać tak jak On – na całego. W takiej miłości powinniście ćwiczyć się i doskonalić jako wolontariusze Światowych Dni Młodzieży. Misja, którą podejmujecie pozwoli wam poczuć się gospodarzami i dostarczy wiele wspaniałych przeżyć. Powinna być jednak przede wszystkim ofiarną i cierpliwą posługą drugiemu człowiekowi. Jeśli chcecie błyszczeć, wyróżniać się, to przede wszystkim tym. Zresztą przysłowiowa polska gościnność wyrażająca się w słowach „gość w dom, Bóg w dom”, jest cnotą ze wszech miar chrześcijańską, gdyż odwołuje się do przykazania miłości. Dlatego prośmy Pana Jezusa, żeby chwycił nas mocno za rękę i poprowadził właściwą drogą, począwszy od tego Wielkiego Tygodnia. To najważniejszy tydzień Roku Liturgicznego, a jednocześnie szkoła Bożego Miłosierdzia. Potrzebujemy przewodnictwa Chrystusa i Jego wsparcia, aby sprostać wyzwaniom, jakie przed nami stoją - mówił do młodych Bp Krzysztof Nitkiewicz.

Na zakończenie wspólnej modlitwy biskup ordynariusz udzielił specjalnego błogosławieństwa grupie wolontariuszy, którzy są odpowiedzialni za przygotowania w poszczególnych parafiach do przyjęcia młodych pielgrzymów z całego świata. Każda parafialna grupa wolontariuszy otrzymała „Świecę ŚDM” jako symbol duchowego czuwania przed wakacyjnym spotkaniem. Młodzi wolontariusze zachęcali także swoich rówieśników do podjęcia postu w intencji ŚDM. Symbolem obranego wyrzeczenia były rozdawane woreczki ryżu.

« ‹ 1 2 › »
Niedziela Palmowa w Sandomierzu

WIARA.PL DODANE 20.03.2016

Niedziela Palmowa w Sandomierzu

​Procesja z palmami i spotkanie młodych. Zdjęcia: ks. Tomasz Lis /Foto Gość  
oceń artykuł Pobieranie..

ks. Tomasz Lis

|

GOSC.PL

publikacja 20.03.2016 14:30

0 FB Twitter
drukuj wyślij
TAGI:
  • NIEDZIELA PALMOWA
  • NIEDZIELA PALMOWA W SANDOMIERZU

Polecane w subskrypcji

  • Dowody na ciele. Śmierć ks. Popiełuszki: nowe ustalenia, stare spory
    • Kościół
    • Andrzej Grajewski
    Dowody na ciele. Śmierć ks. Popiełuszki: nowe ustalenia, stare spory
  • Kapłaństwo kobiet? Kościół nie ma takiej władzy
    • Kościół
    • Ks. Tomasz Jaklewicz
    Kapłaństwo kobiet? Kościół nie ma takiej władzy
  • Nie natura, lecz chęć szczera?
    • Franciszek Kucharczak
    Nie natura, lecz chęć szczera?
  • Nie natura, lecz chęć szczera?
    • Franciszek Kucharczak
    Nie natura, lecz chęć szczera?

E-sklep

  • Nowości
  • Książki
  • Pozostałe
  • Historia Kościoła nr 03/2026
    Historia Kościoła nr 03/2026
  • Mały Gość Niedzielny nr 05/2026
    Mały Gość Niedzielny nr 05/2026
  • Gość Extra nr 01/2026
    Gość Extra nr 01/2026 Święty Franciszek. Pierwszy stygmatyk
  • Księga fałszerstw Franka Fałszerza
    Księga fałszerstw Franka Fałszerza
  • Kościół ostatnich ławek
    Kościół ostatnich ławek
  • Radykalni
    Radykalni
  • Arka (gra planszowa)
    Arka (gra planszowa)
  • Terminarz 2026 – Instytut Gość Media (A5, twarda oprawa)
    Terminarz 2026 – Instytut Gość Media (A5, twarda oprawa)
  • Kubek ceramiczny – Dopóki walczysz, jesteś zwycięzcą
    Kubek ceramiczny – Dopóki walczysz, jesteś zwycięzcą
  • IGM
  • Gość Niedzielny
  • Mały Gość
  • Historia Kościoła
  • Gość Extra
  • Wiara
  • KSJ
  • Foto Gość
  • Fundacja Gość Niedzieleny
  • O nas
    • O wydawcy
    • Zespół redakcyjny
    • Sklep
    • Biuro reklamy
    • Prenumerata
    • Fundacja Gościa Niedzielnego
  • DOKUMENTY
    • Regulamin
    • Polityka prywatności
    •  
  • KONTAKT
    • Napisz do nas
    • Znajdź nas
      • Newsletter
        • Zapisz się już dziś!
  • ZNAJDŹ NAS
WERSJA MOBILNA

Copyright © Instytut Gość Media.
Wszelkie prawa zastrzeżone. Zgłoś błąd

 
X
X
X