Nowy numer 24/2018 Archiwum

Taaaakie jaja!

Już po raz piąty w centrum Rudnika nad Sanem, tuż obok Urzędu Gminy i Miasta, pojawił się ogromny wielkanocny kosz.

Ma on prawie 4 metry długości i 3 metry szerokości. Został zrobiony przez rudnickich wikliniarzy na zamówienie burmistrza Waldemara Grochowskiego. Autorem projektu jest Lucyna Zygmunt, pracownik Urzędu Gminy i Miasta. Pomogli także uczniowie z Zespołu Szkół.

Pięć lat temu wielkanocną kompozycję stanowiły tylko jaja. W kolejnych doszedł baranek, a obecnie jest to już wykonany z wikliny wielgaśny kosz z ogromnymi jajami, dzwoneczkami i, oczywiście, barankiem.

Cała kompozycja ozdobiona jest kolorowymi wstążkami. Wieczorem kosz oświetlony jest wężami świetlnymi, a jego zawartość - podświetlona reflektorami.

Pisanki - giganty   Wielkanoc w Rudniku
Pisanki - giganty
Ewa Grochowska

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma