Nowy Numer 29/2018 Archiwum

Świąteczne cudeńka

IX Kiermasz Wielkanocny odbył się w Nisku na Dużych Plantach.

Swoje świąteczne wyroby, w tym zajączki, jaja, koszyczki, kury, wianki i palmy wykonane z najróżniejszych materiałów oferowało kilku wystawców z Niska, Zarzecza i Nowosielca. Byli to zarówno indywidualni twórcy, jak i członkowie środowiskowych domów pomocy, którzy zarobione w ten sposób pieniądze przeznaczają na realizację statutowych celów. Bardzo widoczne były też dzieci.

- To dzieci ze świetlic środowiskowych, które działają na terenie naszej gminy, a także z domu kultury i jego filii w Zarzeczu i Nowosielcu – wyjaśniła Amanda Siudy, głowny specjalista ds. promocji w Urzędzie GiM Nisko.

Wybyły też takie oto niespodzianki   Kiermasz w Nisku
Wybyły też takie oto niespodzianki
Andrzej Capiga /Foto Gość
.

 Nabywcy zwabieni zarówno oryginalnością świątecznych wyrobów, jak i ich przestępną ceną nie żałowali grosza. W tym roku największe wzięcie miały wianki i palmy. Kiermasz zorganizowała Gmina i Miasta Nisko wspólnie z Niżańskim Centrum Kultury „Sokół”.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma