Nowy numer 28/2018 Archiwum

Live w internecie

W Parku Miejskim w Stalowej Woli powstanie nowoczesny skatepark.

Zostanie wybudowany na powierzchni 462 metrów kw. Płyta główna będzie wykonana z betonu podobnie jak elementy do uprawiania tej dyscypliny. W budżecie na 2016 rok radni przeznaczyli na ten cel 200 tys., ale inwestycja pochłonie około 330 tys. zł.  Miasto zaś będzie się więc ubiegać o dofinansowanie z Ministerstwa Sportu i Turystyki.

Skatepark stanie w Parku Miejskim obok terenowej siłowni, która została oddana do użytku w ubiegłym roku. – Pomysł tego skateparku do dzieło stalowowolskiej młodzieży z grupy Street Workout Stalowa Wola. Przewiduje on też budowę zagłębienia – basenu jako elementu całej konstrukcji, co umożliwi wykonywanie ciekawych ewolucji – powiedział prezydent miasta Lucjusz Nadbereżny.

Użytkownicy skateparku, który będzie gotowy już pod koniec wakacji tego roku, wezmą na siebie odpowiedzialność za prawidłowe jego utrzymanie i korzystanie.

Powstanie obok siłowni terenowej   Skatepark w Stalowej Woli
Powstanie obok siłowni terenowej
Andrzej Capiga /Foto Gość

Grupa Street Workout przyczyniła się również do budowy siłowni terenowej. – Utworzyliśmy na Facebooku wydarzenie pt. „Chcemy Street Workout w Stalowej Woli”. Pomysł poparło setki osób, w tym prezydent miasta. Napisaliśmy do niego petycję, w której argumentowaliśmy, że to świetna rzecz i wiele osób skorzysta. Przekonaliśmy go i po trzech miesiącach siłownia była gotowa – mówią członkowie grupy Street Workout Stalowa Wola

W ramach tego samego projektu, obok skateparku, powstanie siłownia przegubowa  oraz alejka, która będzie okalała cały plac. Teren będzie monitorowany z kamer; to co na nim akurat się dzieje, będzie na żywo widoczne w internecie.

Najbliższy skatepark znajduje się dopiero w Rzeszowie.

 

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma