Nowy numer 24/2018 Archiwum

Kosmiczny efekt

Stalowowolski MOSiR zyska całkowicie nowy wygląd.

Inwestycja pochłonie ponad 12, 5 mln złotych, w tym prawie 8,5 mln to dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego. Gmina dołoży ponad 2,2 mln zł. Odnawiając obiekty ośrodka i jednocześnie poddając go termomodernizacji, miasto chce w przyszłości wykorzystać jego duży sportowy potencjał. – Mało który ośrodek miejski może się wykazać tak dobrą lokalizacją i takimi elementami sportowej bazy. Przystępujemy więc od razu do stworzenia profesjonalnego sportowego zaplecza. Pierwszym etapem na tej drodze jest kompleksowa termomodernizacja MOSiR. Obecnie obiekt, z którego korzysta tak wielu mieszkańców, nie przynosi bowiem chwały miastu – powiedział prezydent Stalowej Woli Lucjusz Nadbereżny.

Aktualne budynki MOSiR w Stalowej Woli zostały oddane do użytku jeszcze w drugiej połowie ubiegłego wieku; sama hala w 1959, budynek administracyjny w 1962 a hala basenów krytych w 1975 roku.

Robert Nowak przedstawił założenia inwestycji   MOSiR Stalowa Wola
Robert Nowak przedstawił założenia inwestycji
Andrzej Capiga /Foto Gość

- Termomodernizacja sprawi, iż całkowicie zmieniona zostanie, przy użyciu stalowych i aluminiowych elementów oraz szkła, elewacja głównego budynku. Poprawi się znacznie, bo o połowę (370 tys. zł oszczędności rocznie), efektywność energetyczna obiektu poprzez między innymi wymianę okiennej stolarki, odzysk ciepła z wody z pryszniców i umywalek oraz zamontowanie 540 słonecznych kolektorów. Wymienione, na ledowe, będzie również oświetlenie – wylicza dyrektor MOSiR w Stalowej Woli Robert Nowak.

Roboty budowlane rozpoczną się i zakończą w 2017 roku.  W następnych latach powstanie też nowy chodnik oraz parking.

 

Jedna z wizualizacji po remoncie   MOSiR Stalowa Wola
Jedna z wizualizacji po remoncie
Andrzej Capiga /Foto Gość

 

 

 

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma