Nowy numer 28/2018 Archiwum

Kadra czeka

Podkarpackie Centrum Piłki Nożnej powstanie w Stalowej Woli.

Planowany koszt netto inwestycji to ponad 40 mln zł., z czego połowa ma być dofinansowana z Ministerstwa Sportu i Turystyki. Resztę dołoży stalowowolski samorząd.

Podkarpackie centrum ma pełnić funkcję sportowo -  szkoleniowego ośrodka zarówno dla kadry młodzieżowej piłki nożnej jak i trenerskiej. Docelowo mają z niego korzystać także Związki Piłki Nożnej w województw lubelskiego i świętokrzyskiego. Gmina Stalowa Wola ma już zgodę PZPN na zorganizowanie takiego ośrodka.

Podkarpackie Centrum Piłki Nożnej będzie nowoczesnym kompleksem szkoleniowym, w którego skład wejdą: pływalnia (3 baseny i sauna), hala sportowa z zapleczem, boisko trawiaste, boisko o nawierzchni z trawy syntetycznej, nowa trybuna na dwa tysiące miejsc z zapleczem konferencyjno - zabiegowym oraz lożą dla VIP-ów i dwa boiska treningowe. Płyta główna, o wymiarach 68 na 105 m, ma być podgrzewana i odpowiednio oświetlona. Całość położna w lesie. Jest też miejsce na wybudowanie w przyszłości hotelu.

Część trybuny jest już gotowa   Centrum piłkarskie
Część trybuny jest już gotowa
Andrzej Capiga /Foto Gość

Inwestycja rozpocznie się jeszcze w tym roku a zakończy w 2018. - Jest to data nieprzypadkowa, ponieważ wtedy przypada 80. rocznica powstania Klubu „Stal” Stalowa Wola. Będzie to najlepszy prezent jakim klub będziemy mogli obdarować - powiedział prezydent Stalowej Woli Lucjusz Nadbereżny. Prezydent pokreślił także, iż taki sportowy kompleks nie będzie obciążeniem dla miasta lecz jako baza szkoleniowa zarobi na swoje utrzymanie.

 

 

 

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma