Nowy numer 24/2018 Archiwum

Wyślij kartkę, nie e-maila

Iga robi właśnie kartką, którą wyśle wujkowi.

Kilkanaście rodzin zdecydowało się spędzić sobotnie przedpołudnie w Miejskiej  Bibliotece Publicznej im. Melchiora Wańkowicza w Stalowej Woli. Wzięli udział w międzypokoleniowych warsztatach kreatywnego tworzenia kartek i ozdób świątecznych.

- Zaprosiliśmy rodziców z dziećmi, dziadków... Całe rodziny mogą samodzielnie wykonać oryginalne świąteczne kartki pod okiem plastyka. Biblioteka zaś zapewnia wszystkie materiały potrzebne do ich wykonania - mówi Ewa Biały, dyrektor stalowowolskiej MBP.

Są to już trzecie warsztaty robienia kartek i świątecznych ozdób. Ostatnie były przed Bożym Narodzeniem. Wówczas w bibliotece pojawiło się 60 osób, a powstało około 500 niepowtarzalnych kartek czy ozdób na świąteczne prezenty.

Przybyło kilkanaście rodzin   Świąteczne warsztaty
Przybyło kilkanaście rodzin
Andrzej Capiga /Foto Gość
- Ten pomysł coraz bardziej podoba się naszym czytelnikom. Najbardziej cieszy nas to, że przychodzi coraz więcej rodziców z dziećmi. Chcemy też zachęcić mieszkańców Stalowej Woli do wysłania kartek, a nie e-maili czy esemesów. Jest to bowiem jedna z najpiękniejszych tradycji składania sobie życzeń. A te zrobione samemu, czyli niepowtarzalne, najbardziej cieszą obdarowaną osobę - zaznacza Joanna Rybak, kierownik biblioteki głównej.

Materiały, które dostarczyła biblioteka, są różnorodne - bibuły, papiery kolorowe, piórka, cekiny itp. Dla najmłodszych były też przygotowane gotowe szablony zajączków czy pisanek.

Pan Paweł przyszedł z synem i córką. - Jest to dobry sposób spędzenia czasu z rodziną. Ponadto można się nauczyć, jak samemu zrobić kartkę lub ozdobę. W domu, niestety, rzadko się je już wysyła - potwierdza pan Paweł.

Pełna koncentracja   Świąteczne warsztaty
Pełna koncentracja
Andrzej Capiga /Foto Gość

 

 

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma