Nowy numer 24/2018 Archiwum

Mają miejsce modlitwy

- Kiedy czujemy się kochani i potrzebni, życie staje się piękniejsze i łatwiej przychodzi nam kochać innych. Poświęcona dzisiaj kaplica jest znakiem i domem miłosiernego Boga, dobrego Ojca, który troszczy się o każdego, zawsze przebacza i nie skąpi nikomu swej łaski. On nas potrzebuje i jesteśmy dla Niego naprawdę bezcenni. Zachodźcie często tej kaplicy, bo tu znajdziecie radość i chęć życia – mówił do bezdomnych bp K. Nitkiewicz.

W Schronisku dla bezdomnych mężczyzn przy ul. Trześniowskiej w Sandomierzu otworzono kaplicę w której będą sprawowane Msze św. i nabożeństwa dla osób borykających się z problemem bezdomności. Poświęcenia kaplicy dokonał bp Krzysztof Nitkiewicz, przewodnicząc Mszy św. w której uczestniczyli ks. dyrektor i pracownicy diecezjalnej Caritas, duszpasterze oraz mieszkańcy schroniska.

W homilii ks. Marek Walczak, kierownik schroniska, zachęcił mężczyzn mieszkających w ośrodku do korzystania z łask związanych z otwartą na terenie placówki Bramą Miłosierdzia. - Ojciec Święty Franciszek ogłaszając Rok Miłosierdzia chciał, aby to orędzie Bożej miłości docierało do najdalszych zakątków. W obchody tego Roku Miłosierdzia wpisuje się poświęcenie kaplicy, która jest wyjątkowym miejscem w naszym domu. Wierzę, że obecność Najświętszego Sakramentu, celebracja Mszy św., sakramentu pokuty będzie pierwszym krokiem w kierunku Miłosiernego Ojca - podkreślał kaznodzieja.

Biskup Nitkiewicz przekazał do kaplicy obraz Jezusa Miłosiernego namalowany przez osobę borykającą się z problemem bezdomności.

Diecezjalna Caritas prowadzi Schronisko dla Bezdomnych Mężczyzn od 1999 r. – Obecnie w naszym domu przebywa 27 bezdomnych mężczyzn – mówi ks. Walczak. - Najwięcej osób trafia tu w okresie jesienno-zimowym. Warunki lokalowe są zbliżone do domowych. Schronisko dysponuje 9 pokojami 4. i 6. osobowymi, kuchnią, jadalnią, świetlicą, 3 łazienkami, 5 natryskami i 7 toaletami. Każdy bezdomny może liczyć na dach nad głową, łóżko, ciepły posiłek, a w razie potrzeby nowe ubranie. Ponadto przy współpracy z Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Sandomierzu zapewniamy pomoc psychologiczną, terapeutyczną oraz podstawową opiekę medyczną.

Schronisko dla bezdomnych w Sandomierzu   Brama Miłosierdzia
Schronisko dla bezdomnych w Sandomierzu
ks. Tomasz Lis /Foto Gość
Schronisko w Sandomierzu   Msza św z bezdomnymi
Schronisko w Sandomierzu
ks. Tomasz Lis /Foto Gość

 

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma