Nowy numer 28/2018 Archiwum

Takie było Twoje ukrzyżowanie

Tę wystawę trzeba koniecznie zobaczyć.

Galeria „Stalowa” działająca przy parafii Trójcy Przenajświętszej w Stalowej Woli prezentuje 21 niezwykłych zdjęć autorstwa proboszcza tejże parafii ks. Mieczysława Kucla. Pokazują one ogromną mękę Chrystusa na krzyżu. Zdjęciom towarzyszą medytacje z Romanem Brandstaetterem.

– Wystawa ma tytuł „Takie było Twoje ukrzyżowanie". Wykorzystałem też poezję Romana Brandstaettera, który pięknie ukazuje cierpienie Jezusa. Zaprasza także człowieka do uczestnictwa w tym cierpieniu nie 2000 tysiące lat temu, ale tu i teraz. Fotografowane krzyże są natomiast świadectwem obecności Chrystusa nie tylko w sakramentach, ale i w naszym sumieniu, pejzażu i życiu – powiedział ks. Mieczysław Kucel, autor wystawy.

Jedno zdjęciu z tryptyku   Galeria Stalowa
Jedno zdjęciu z tryptyku
Andrzej Capiga /Foto Gość

Fotografie pokazane na wystawie powstawały długo, bo w ciągu dziesięciu lat. Zostały zrobione zarówno w Polsce jaki i za granicą. – Chciałbym zwrócić szczególną uwagę na tryptyk, który sfotografowałem na granicy Polski z Białorusią. Pokazane jest na nim ogromne cierpienie Chrystusa przybitego do krzyża przy pomocy ogromnej ilości gwoździ i drutów. Jechałem wówczas na rekolekcje na Białoruś i doświadczyłem takiego niezwykłego spotkania z Jezusem – dodał autor.

Ks. Mieczysław Kucel fotografiką pasjonuje się od 18 roku życia. Przejął aparat po bracie, który poszedł do wojska i tak już pozostało.

Wystawę można oglądać do Wielkanocy.

 

 

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma