Nowy numer 24/2018 Archiwum

Pod włos

XXXVIII Konkurs Uczniów Fryzjerstwa odbył się w Stalowej Woli.

Rozegrano go w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 im. Jana III Sobieskiego w Stalowej Woli a wzięło w nim udział 58 uczniów z całego Podkarpacia.

Konkurs przeprowadzono w czterech kategoriach: fryzura kreatywna, fryzura z fal i pierścieni, kok stylizowany na lata 60. i 70. oraz fryzjerstwo męskie.

W poszczególnych kategoriach zwyciężali: Natalia Kusz, Karolina Ozga, Monika Wróbel i Patryk Dunaj. Monika Strzemińska z Przemyśla zajęła drugie miejsce w kategorii kok stylizowany na lata 60. i 70.

Monika, z lewej, zajęła II miejsce w kategorii kok stylizowany   Konkurs fryzjerski
Monika, z lewej, zajęła II miejsce w kategorii kok stylizowany
Andrzej Capiga / Foto Gość
-  Wybrałam tę kategorię, gdyż rok temu robiłem fryzurę kreatywną i chciałam sprawdzić się w innej.  Fryzura nie jest trudna do wykonania. Zabiera około godziny - powiedziała Monika.

Dorota Pietracha jest przewodniczącą Ogólnopolskiej Komisji Fryzjersko-Kosmetycznej.

- Poziom zawodów na Podkarpaciu zawsze jest wysoki i mamy swoich przedstawicieli na mistrzostwach krajowych w Poznaniu. W ubiegłym roku nasi reprezentanci byli ich laureatami, byli w pierwszej trójce. Już sam udział w takim konkursie jest wyróżnieniem, gdyż jego uczestnicy zostali wybrani spośród kilkuset innych kandydatów. Jest to praca bardzo kreatywną, która nie da się wykonać za pomocą jakiegoś szablonu lub schematu - podkreśliła pani Dorota.

Konkurs zorganizowali wspólnie Izba Rzemieślnicza w Rzeszowie i Cech Rzemieślników i Przedsiębiorców w Stalowej Woli.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma