Nowy numer 28/2018 Archiwum

Był zdrowym dzieckiem

W Rudniku nad Sanem grano dla ośmioletniego Bartka Małka.

Dochód z koncertu duetu Arek Zwiliński i Roman Ziobro to 5 tys. złotych. Pieniądze zostaną przeznaczone na leczenie chorego na białaczkę chłopca.

- Trzy tygodnie postanowiliśmy z koleżanką zrobić coś dla Bartka i jego rodziców. Zadzwoniłem do znajomych muzyków z prośbą o koncert.  Bez wahania się zgodzili. Swoją cegiełkę dołożył też burmistrz Waldemar Grochowski, dyrektor Domu Kultury Krystyna Wójcik oraz szereg prywatnych osób – powiedział Marcin Kozior, główny organizator koncertu. Grażyna Naklicka była jedną z wielu osób, które przyszły na koncert.

 – Człowieka bardzo porusza taka sytuacja. Szczególnie gdy chore jest dziecko. Ponadto znam dobrze rodzinę chłopca, w tym zwłaszcza babcię – uzasadniła swoją decyzję pani Grażyna.

Za bileterki charytatywnie pracowały uczennice miejscowego gimnazjum: Sylwia, Wiktoria i Oliwia. – Chcemy pomóc w zbieraniu pieniędzy dla chorego chłopca. Jego tato był naszym nauczycielem w podstawówce – powiedziała Sylwia.

Gra duet Arek Zwiliński i Roman Ziobro   Koncert dla Bartka
Gra duet Arek Zwiliński i Roman Ziobro
Andrzej Capiga /Foto Gość

Bartek przybywa obecnie w szpitalu w Rzeszowie, gdzie poddawany jest chemioterapii. Towarzyszy mu mama. – Bartek zachorował na początku grudnia ubiegłego roku. Gdy po trzecim antybiotyku nie było poprawy, syn został skierowany do szpitala na badanie krwi. Wtedy okazało się, że to białaczka. W rodzinie nikt do tej pory nie chorował na tę chorobę. Jesteśmy jednak dobrej myśli. Bartek jest bardzo dzielny. Przy wkuwaniu igły nawet się nie skrzywi – chwali syna tata Mariusz Małek.

Na koncercie była też rodzina Bartka, w tym brat Tymek oraz babcia.

 

  

 

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma