Nowy numer 28/2018 Archiwum

Aleja śmierci?

Tak, zdaniem policji, mówią o niej mieszkańcy Stalowej Woli.

Chodzi zaś o ul. Poniatowskiego, która, po wybudowaniu największej galerii handlowej w regionie, stała się najruchliwszą ulicą miasta. Wybudowana w latach siedemdziesiątych komunikacyjna arteria nie jest, zdaniem starosty stalowowolskiego Janusza Zarzecznego, przygotowana na przyjęcie tak dużego ruchu a stała się niemalże obwodnicą Stalowej Woli. Stąd większa liczba wypadków i kolizji, w tym również śmiertelnych. 23 lutego tego roku na przejściu dla pieszych zginęła, potrącona przez samochód, starsza kobieta.

W całym 2015 r. na ul. Poniatowskiego zdarzyło się 6 wypadków i 29 kolizji, w których 2 osoby zastały ranne. Do 28 lutego tego roku na tej samej ulicy policja odnotowała już 12 wypadków drogowych, w tym jedna osoba, pieszy, poniosła śmierć. Krzysztof Gawlas, naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego KPP w Stalowej Woli zapewniał, iż ul. Poniatowskiego nie jest jakoś szczególnie niebezpieczna a większa liczba wypadków to raczej wynik niefrasobliwości i braku ostrożności zarówno kierowców, jak i pieszych.

Janusza Zarzeczny, podczas konferencji prasowej oznajmił, że starostwo przygotowuje remont tej ulicy. Pracą ruszą za rok. Będzie to inwestycja realizowana wspólnie z miastem. - Wcześniej nie można było jej rozpocząć, gdyż nie były uregulowane sprawy własności gruntu a to bardzo żmudny proces. Koszt przebudowy to ponad 10 mln zł – powiedział starosta.

Na tym przejściu zginęła piesza   Niebezpieczna ulica
Na tym przejściu zginęła piesza
Andrzej Capiga /Foto Gość

- Rozbudowa ul. Poniatowskiego obejmie odcinek od ronda Pileckiego do kościoła Opatrzności Bożej. Po obu stronach ulicy będą ciągi piesze i rowerowe. Zrobiona będzie też nowa kanalizacja deszczowa, wykonane nowe oświetlenie oraz dwa ronda: jedno na skrzyżowaniu z KEN a drugie, mniejsze, przy Lidlu – dodała Alicja Mach, naczelnik Wydziału Inwestycji i Mienia Powiatu w stalowowolskim starostwie.

W 2015 r.  Zarząd Dróg Powiatowych zamontował na ul. Poniatowskiego trzy azyle dla pieszych.  - W tym zaś roku ustawione zostaną znaki (T – 14) mówiące o zagrożeniach wypadkami z udziałem pieszych oraz dwa azyle wyspowe a przejścia dla pieszych będą wyróżnione czerwonym kolorem – zapewnił Piotr Śliwiński, dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma