W Stalowej Woli obchody Narodowego Dnia Żołnierzy Wyklętych potrwają cały tydzień.
Będą przebiegać pod hasłem „Żołnierze Wyklęci – ludzie o stalowej woli”.
Dziś w parku Miejskim otwarto partyzancki obóz. Pokazano w nim dzień z życia partyzantów. Było więc czyszczenie broni, szkolenie z musztry, partyzanckie ognisko oraz śpiewanie pieśni partyzanckich. Towarzyszyła temu wystawa sprzętu i uzbrojenia rekonstruktorów, było stoisko IPN oraz zbiory Stowarzyszenia „Ocalić od zapomnienia”. Uczestnicy obchodów obejrzeli pokaz konnej musztry oraz inscenizację partyzanckiej bitwy pt. „Obława”.
W całym mieście odbywała się także kwesta na rzecz ekshumacji i identyfikacji żołnierzy wyklętych prowadzona przez Fundację „Przywróćmy Pamięć”.
Niedzielne obchody zakończył bieg pt. "Wilczym tropem” na 1963 oraz 5000 metrów. Podczas biegu Fundacja Wolność i Demokracja przeprowadziła zbiórkę pieniędzy na budowę pomnika Polaków zmarłych w Związku Sowieckim w czasie Wielkiego Głodu.
W gminie Jeżowe obchody Dnia Żołnierzy Wyklętych rozpoczęły się od Eucharystii w kościele pw. NMP, po której, przed Gminnym Centrum Kultury, odbyła się patriotyczna akademia z udziałem żyjących wyklętych. Obchody zakończył II gminny Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych „Wilczym Tropem” na dystansie 1963 metrów (w 1963 r. z rąk oprawców zginął ostatni z wyklętych – Józef Franczak ps. "Laluś").