Nowy numer 44/2020 Archiwum

Lasowiackie serce

Regionalne produkty można kupić w pensjonacie "Pod Pieprzówkami" w Zalesiu Gorzyckim.

– Sam pomysł narodził się podczas wizyty w Lanckoronie, w Małopolsce. Tam miejsc, gdzie były zebrane produkty i prace lokalnych artystów, było kilka. To była nasza inspiracja. Pomysł chcieliśmy wykorzystać, ponieważ w gminie Gorzyce takiego miejsca, gdzie można byłoby kupić jakieś regionalne pamiątki czy choćby nabyć nasze lokalne produkty, po prostu nie ma. Z drugiej strony chodziło nam o stworzenie jednej spójnej marki pod którą można byłoby promować regionalną twórczość oraz produkty, dlatego myśleliśmy o tym, by galeria nie zamykała się lokalnie a była produktem regionalnym – tłumaczy Monika Zając, rzecznik prasowy Urzędu Gminy w Gorzycach.

W galerii można nabyć wyroby pochodzące zarówno z gminy Gorzyce, jak i ziemi sandomiersko-tarnobrzeskiej, w tym słynne już drewniane pamiątki Jana Puka czy fasolę wrzawską. Logo galerii symbolizuje serce lasowiacke, a jego barwy nawiązują do barw lasowiackich (czerwony) oraz wód regionu, w tym Wisły, Sanu, Łęgu i  Trześniówki (błękitny).

– Wielu przyjezdnych, turystów pyta o lokalne produkty, dlatego tworzymy takie miejsca we współpracy z podmiotami gospodarczymi. Dzięki temu zainteresowani mogą nabyć pamiątki regionalne, a miejsca, gdzie takie galerie są czy będą tworzone, zyskają nową atrakcyjną formę. My zaś poprzez ludzi z artystycznym potencjałem, a także doskonałe produkty lokalne promujemy to, co mamy najcenniejsze – podkreśla Leszek Surdy, wójt gminy Gorzyce.

Kolejne galerie regionalnego produktu powstaną w Karczmie Jandura i w Warsztatach Terapii Zajęciowej w Gorzycach.

 

 

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama