Nowy numer 2/2021 Archiwum

Rycerski gest

Dziesięć nowiutkich wózków inwalidzkich trafiło do tarnobrzeskiego hospicjum.

– Pod koniec grudnia ubiegłego roku trafiło do Polski w sumie 280 wózków – mówi Rafał Tracz, delegat rejonowy Zakonu Rycerzy Kolumba. – Są one darem Fundacji Wheelchair, która od kilku lat współpracuje z kanadyjskimi Rycerzami Kolumba. – Ofiarowane nam wózki zostały złożone w Caritas Diecezji Radomskiej. Stamtąd trafiają do innych diecezji w kraju, gdzie działają nasi bracia. My dzisiaj przywieźliśmy dziesięć wózków, które będą zgodnie z ustaleniami z ks. prał. Michałem Józefczykiem służyć pacjentom z Hospicjum św. Ojca Pio, działającego przy parafii pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Tarnobrzegu.

Jak ocenili pracownicy placówki, jest to sprzęt wysokiej klasy, niezwykle potrzebny w zakładach leczniczych, w których wielu pacjentów nie jest w stanie poruszać się samodzielnie. – Jedyny wydatek, jaki ponieśliśmy, to koszt benzyny na przejazd samochodu transportowego do Radomia i z powrotem – nie kryje satysfakcji Rafał Tracz.

Dar ten, jak podkreśla, jest odpowiedzią Zakonu Rycerzy Kolumba na apel papieża Franciszka o angażowanie się w pomoc osobom potrzebującym z racji obchodzonego Roku Miłosierdzia. – To jest jedna z naszych cegiełek w tym Jubileuszowym Roku – dodaje delegat rejonowy. – Ale z pewnością nie ostatnia, gdyż pomysłów w naszym lokalnym środowisku wychodzących naprzeciw prośbom ojca świętego nie brakuje. Jeśli zaś chodzi o przedsięwzięcia ogólnokrajowe, zostaną one doprecyzowane podczas VI Konwencji Stanowej Rycerzy Kolumba, która odbędzie się pod koniec kwietnia w Łomży.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama