Nowy numer 48/2020 Archiwum

Madonna u dominikanów

W diecezji rozpoczęła się peregrynacja kopii obrazu Czarnej Madonny.

W sanktuarium Matki Bożej Dzikowskiej w Tarnobrzegu zostało zainaugurowane nawiedzenie obrazu Pani Jasnogórskiej w domach męskich zgromadzeń diecezji sandomierskiej. Peregrynacji kopii towarzyszy przesłanie: „Przewodniczką ma nam być Maryja, Matka Pana”.

Uroczystości, które rozpoczęły się Mszą św. w tarnobrzeskim kościele ojców dominikanów z udziałem przedstawicieli wszystkich męskich zakonów, przewodniczył biskup sandomierski Krzysztof Nitkiewicz.

W imieniu gospodarzy miejsca przybyłych przywitał o. Wojciech Krok OP.

- Każdy chrześcijanin ma w swoim życiu dzień nawiedzenia, kiedy to Maryja wraz z Jezusem przychodzi do świątyni tak jak w Nazarecie, aby ofiarować temu człowiekowi swego Syna - mówił O. Wojciech. - Dzisiaj nasz kościół przeżywa taki dzień nawiedzenia. Oto bowiem Maryja w kopi cudownego obrazu Pani Jasnogórskiej przychodzi, by nas odwiedzić i jak dobra matka zatroszczyć się o nasze serca.

W wygłoszonym kazaniu bp K. Nitkiewicz nawiązał do obchodzonego święta Katedry św. Piotra, podkreślając maryjną pobożność Ojca św. Franciszka i jego poprzedników na Stolicy Piotrowej. Zdaniem mówcy, osobisty przykład papieży oraz ich nauczanie o roli Maryi w Kościele, służy umacnianiu jedności kościelnej i ożywia życie religijne. – Potrzebujemy wśród nas Maryi, aby umacniać naszą wiarę i współpracować ze sobą owocnie dla Bożej sprawy – powiedział bp K. Nitkiewicz.

Na zakończenie Mszy św. o. Wojciech Krok  odczytał akt zawierzenia wszystkich zakonów w diecezji sandomierskiej Matce Bożej Królowej Polski.

« 1 2 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama