Nowy Numer 29/2018 Archiwum

Ferie bez śniegu

Jak na razie pogoda nie nastraja do zimowych zabaw. A ferie na półmetku.

Aura zdecydowanie nie sprzyja tradycyjnemu spędzaniu czasu podczas zimowych ferii. Deszcze, wiatry, szaruga bardziej kojarzą się z początkami wiosny. Ponieważ nie ma mowy o śnieżnych zabawach, a dwa tygodnie spędzić przed komputerem może znudzić chyba każdego, dlatego dzieci i młodzież szukają ciekawych zajęć dla siebie. Na wysokości zadania jak zwykle stanęły biblioteki, domu kultury oraz wiele innych instytucji, zapewniając cały kalejdoskop propozycji. Czasu na nudę z pewnością nie ma. Jest coś dla młodych naukowców i techników, miłośników teatru, sztuki, tańca, plastyki, literatury oraz zapalonych sportowców i zwolenników gimnastyki nie wymagającej wylewania potów a raczej rozruszania szarych komórek. – Jak każdego roku podczas ferii od poniedziałku do piątku odbywają się zajęcia dla dzieci i młodzieży – informuje Sylwia Bornos, kierownik Filii nr 5 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Tarnobrzegu, znajdującej się na os. Wielowieś. – Najchętniej uczestniczą w zabawach plastycznych. Sporo radości sprawia im robienie jakiś figurek z papieru lub masy solnej. W tym tygodniu robiliśmy np. praktyczne kalendarze oraz maski karnawałowe z myślą o przyszłorocznych balach, bo tegoroczny karnawał już za nami.

Maski karnawałowe przydadzą się na przyszły rok   Maski karnawałowe przydadzą się na przyszły rok Sylwia Bornos /MBP Miejska Biblioteka Publiczna im. dr. Michała Marczaka we wszystkich filiach i agendach tradycyjnie przygotowała szereg propozycji włączając się w akcję „Ferie w mieście”. – Na spotkania przychodzą nie tylko dzieci mieszkające na Miechocinie, ale również z innych osiedli, które mają tutaj np. dziadków, czy kogoś innego z rodziny – mówi Edyta Szeląg, kierownik Filii nr 3 na os. Miechocin. – Ponieważ o ferie zahaczyły walentynki oraz Dzień Kota, więc postanowiliśmy zaakcentować te dni. Stąd np. cała plejada portretów kocich piękności – dachowców, persów i wszelkiej innej maści mruczków.

W zajęciach, jak podkreśla Edyta Szeląg, uczestniczy stała grupa bywalców oraz sporo nowicjuszy, których zachęcili do przyjścia koledzy lub rodzeństwo.

Obok zajęć plastycznych dzieci mają okazję do zabaw przy zimowych przebojach organizowanych przez Oddział Muzyczno-Fonograficzny w Filii nr 1, wysilają swoje szare komórki przy łamigłówkach lub prowadzą zmagania przy grach planszowych.

"Produkcja" figurek z masy solnej w Filii nr 5   "Produkcja" figurek z masy solnej w Filii nr 5 Sylwia Bornos /MBP Tarnobrzeski Dom Kultury proponuje cykl projekcji filmów „Mój ulubiony bohater filmowy”. To dla młodych kinomanów. A dla melomanów koncerty w tym występ zespołu Klezmafour, grającego przede wszystkim muzykę klezmerską. Dzieci i młodzież miały okazję, w środę 17 lutego, nie tylko wysłuchać tego rzadko goszczącego w Tarnobrzegu gatunku muzycznego, ale również poznać piękne i niemal zupełnie nieznane żydowskie bajki.

Zainteresowani propozycjami w ramach „Ferii w mieście” szczegółowe informacje mogą znaleźć na stronach MBP oraz TDK lub oficjalnego serwisu Urzędu Miasta.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma