Nowy numer 44/2020 Archiwum

Nowe Bramy Miłosierdzia

W celu umożliwienia jak najpełniejszego korzystania z darów Bożego Miłosierdzia, a zwłaszcza uzyskania odpustu zupełnego, biskup sandomierski Krzysztof Nitkiewicz postanowił, żeby zostały otwarte Bramy Miłosierdzia w kolejnych kościołach.

W czasie trwającego obecnie Roku Miłosierdzia można uzyskać odpust zupełny dla siebie lub dla zmarłych.

Wystarczy przejść przez Drzwi Święte, które zostały lub będą otwarte w niektórych kościołach diecezji.

Powinno być to połączone ze spowiedzią, Eucharystią i refleksją nad Bożym Miłosierdziem. Konieczne jest jednocześnie wyznanie wiary (Wierzę) i modlitwa w intencjach, które nosi w sercu papież (np. Ojcze nasz, Zdrowaś Maryjo i Chwała Ojcu).

Co to jest odpust? Odpust jest darowaniem kary doczesnej za grzechy już odpuszczone podczas spowiedzi. Chociaż dzięki rozgrzeszeniu sakramentalnemu człowiek może osiągnąć wieczne zbawienie, pozostają jeszcze kary czasowe, które spotykają ludzi za życia lub po śmierci w czyśćcu. Odpust gładzi właśnie te kary.

W naszej diecezji Drzwi Święte zostały już otwarte w następujących świątyniach: Bazylice Katedralnej i kościele pw. Św. Ducha w Sandomierzu, Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Ostrowcu Świętokrzyskim, kościołach pw. Miłosierdzia Bożego w Tarnobrzegu, Skopaniu i Brzezinach, a także w kościele pw. Jezusa Miłosiernego w Szwagrowie. Poszukajcie ich.

Niebawem zostaną otwarte również w: Sanktuarium Relikwii Drzewa Krzyża Świętego na Świętym Krzyżu, Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Sulisławicach oraz w  kościele Źródło Miłosierdzia Bożego w parafii św. Floriana w Stalowej Woli.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama