Nowy Numer 29/2018 Archiwum

Operetkowe ostatki

Z największymi ariami i duetami operowymi zespół „Sonori Ensemble” wystąpił na scenie Domu Katolickiego w Sandomierzu zamykając karnawałowe szaleństwo. Artyści otrzymali brawa na stojąco od zgromadzonej publiczności.

- Od jakiegoś czasu bardzo polubiliśmy to miasto. Ma ono bardzo bogate tradycje muzyczne i prześliczne pełne romantyzmu stare miasto. Chyba dlatego zakończenie karnawału zaplanowaliśmy właśnie tutaj, aby spotkać także po raz kolejny wspaniałą publiczność – podkreślała Agnieszka Drożdżewska, sopranistka zespołu.

Koncert rozpoczął się od głównego utworu z „Księżniczki Czardasza”. Nie zabrakło w programie koncertu także występu tercetowego „Ach jakże mi serduszko drży!” z „Zemsty Nietoperza” oraz występu duetu w piosence „Usta milczą, dusza śpiewa” z „Wesołej wdówki”.

- Po raz kolejny przyjechaliśmy na ten koncert spod Sandomierza. Artyści jak zawsze urzekają nas pięknymi głosami i aranżacją utworów. Myślę, że to piękne zakończenie karnawału. Muszę powiedzieć, że te wieczór to walentynkowy prezent od mojego męża – mówiła pani Jolanta, w przerwie koncertu.

Po przerwie artyści zaprezentowali utwory Jacquesa Offenbacha, Gioachino Rossiniego, Johana Straussa oraz Giuseppe Verdiego.

- Jesteśmy już po tłustym czwartku, dziś ostatki, więc i my kończymy koncert karnawałowe. Jeszcze jutro przed nami jeden koncert i okres hucznej zabawy zamykamy. Ten koncert dedykujemy wspaniałej publiczności w Sandomierzu – dodała Agnieszka Drożdżewska.

W koncercie wystąpili soliści: Barbara Spitzer, Anna Wilczyńska, Izabele Strzelecka, Tomasz Tracz, Ivo Michl, Agnieszka Drożdżewska. Przy fortepianie akompaniowała Monika Kruk a koncert poprowadziła Martyna Witowska.

Występ w Domu Katolickim   Zespół "Sonori Ensemble"
Występ w Domu Katolickim
ks. Tomasz Lis /Foto Gość
 

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma