Nowy numer 3/2021 Archiwum

Dłużnicy z klasą

Fundacja Bronisławy i Tadeusza Kulczyków zainaugurowała działalność.

Jej celem jest pomaganie uczniom Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Czarneckiego w Nisku. Uroczystość odbyła się w auli LO w Nisku w obecności uczniów szkoły, nauczycieli oraz przedstawicieli władz samorządowych miasta i powiatu.

- Życiowego sukcesu nie odniósłbym, gdyby nie wpływ wiedzy i wychowania, które odebrałem od swoich wychowawców i nauczycieli. Utworzenie zaś fundacji traktuję jako spłatę długu wobec swojej i mojej żony szkoły - tak decyzję o powołaniu fundacji wyjaśnił Tadeusz Kulczyk.

Tadeusz Kulczyk i jego żona Bronisława ukończyli liceum w Nisku. Pan Tadeusz odniósł zawodowy sukces, obejmując funkcję wiceprezesa Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazowego S.A.

Jego żona z kolei, lekarz z wykształcenia, przez wiele lat była dyrektorem Wojewódzkiego Szpitala w Zielonej Górze. Teraz obydwoje są już na emeryturze.

Fundacja Kulczyków   Fundacja Kulczyków
Zarząd Fundacji
Andrzej Capiga /Foto Gość
Fundacja już od tego roku będzie przyznawać stypendia dla uczniów w czterech kategoriach: najlepszy uczeń, uczeń udzielający się społecznie, najlepszy sportowiec oraz uczeń pochodzący z ubogiej rodziny, ale osiągający przynajmniej średnie wyniki w nauce. Miesięcznie będą oni otrzymywać od 100 do 200 zł.

- Nasza fundacja zajmie się także upowszechnianiem w szkole wolontariatu oraz zakupem podręczników i pomocy naukowych dla dzieci z ubogich rodzin - dodała Bronisława Kulczyk.

 

Fundacja Kulczyków   Fundacja Kulczyków
Bronisława Kulczyk przedstawiała cele fundacji
Andrzej Capiga /Foto Gość
Więcej o tej cenne inicjatywie w papierowym wydaniu sandomierskiego GN (na 14 lutego br.).

 

 

 

 

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama