Nowy numer 43/2020 Archiwum

Nasi jadą do Rio

Karolina po raz drugi, zaś Maciej i Krzysztof po raz pierwszy powalczą o olimpijskie medale.

Trójka zawodników Integracyjnego Klubu Sportowego Jezioro Tarnobrzeg z sekcji tenisa stołowego uzyskała kwalifikacje na Igrzyska Paraolimpijskie w Rio de Janeiro 2016. Dla Karoliny Pęk to już drugi start w igrzyskach, dla jej kolegów – Macieja Nalepki i Krzysztofa Żyłki – będzie to debiut; i jak wszyscy sportowcy mają nadzieję, że udany. Zawodnicy tarnobrzeskiego klubu znaleźli się w 12-osobowej drużynie narodowej tenisistów stołowych. – Ich awans to efekt ciężkiej i wytrwałej pracy ich samych oraz trenerów i samego IKS-u – podkreśla Rajmund Zięba, prezes IKS Jezioro Tarnobrzeg. – Maciek wystąpi w grupie zawodników poruszających się na wózkach w klasie startowej 3, Krzysiek w klasie startowej 4, zaś Karolina zagra ze sportowcami stojącymi w klasie 9.

Po zamknięciu listy rankingowej światowego ITTF Para Table Tenis Ranking List okazało się, że dzięki doskonałym występom i sukcesom w krajowych i międzynarodowych zawodach, tarnobrzescy sportowcy uzyskali kwalifikacje paraolimpijskie.

Nasi jadą do Rio   Karolina Pęk Archiwum IKS Jezioro Tarnobrzeg A zwycięstw krajowych i międzynarodowych naszym sportowcom nie brakuje. Ich dorobek medalowy jest imponujący. Tylko Karolina Pęk w ostatnich pięciu latach stawała na podium prawie 60 razy, występując indywidualnie, w deblu, mikście lub drużynowo. Niezapomniany dla tarnobrzeskiej tenisistki był w start w Igrzyskach Paraolimpijskich w Londynie, gdzie razem z drużyną wywalczyła trzecie miejsce. – Karolina, mogę śmiało powiedzieć, to wychowanka IKS. Pamiętam, gdy przyszła pierwszy raz, nawet nie wiedziała, jak należy trzymać rakietkę. A teraz to multimedalistka i zawodniczka na igrzyskach – podkreśla z dumą Rajmund Zięba.

Nasi jadą do Rio   Maciej Nalepka Archiwum IKS Jezioro Tarnobrzeg Maciej Nalepka to reprezentant Polski, wielokrotny indywidualny, deblowy i drużynowy mistrz Polski, multimedalista w zawodach krajowych i międzynarodowych.

Tylko w ubiegłym roku zdobył osiem medali, czterokrotnie zaś stawał na najwyższym stopniu podium, zdobywając pierwsze miejsce w singlu w I rundzie Środkowoeuropejskiej Lidze Tenisa Stołowego na Wózkach oraz Międzynarodowych Mistrzostwach Rumunii i Międzynarodowych Mistrzostwach Czech. W Rumunii dodatkowo złoty medal wywalczył z drużyną.

Nasi jadą do Rio   Krzysztof Żyłka Archiwum IKS Jezioro Tarnobrzeg W gronie multimedalistów, i to na czołowym miejscu, plasuje się także Krzysztof Żyłka. W 2015 r. pięciokrotnie stawał na podium, w tym na najwyższym wspólnie z kolegami z reprezentacji Polski (klasa startowa 4) na Mistrzostwach w Czechach.

Nam pozostaje pogratulować sukcesu i trzymać kciuki za udany występ w Rio de Janeiro.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama