Nowy numer 31/2020 Archiwum

Kolejne kroki do ŚDM

W siedzibie Kurii Diecezjalnej odbyło się spotkanie Diecezjalnego Komitetu Światowych Dni Młodych. Dyskutowano także nad organizacją pobytu pielgrzymów gości w diecezji oraz wyjazdem na centralne uroczystości do Krakowa. Zaplanowano kolejne szkolenia dla wolontariuszy, którzy włączą się w organizację spotkania młodych na terenie diecezji.

Koordynator ks. Marek Kumór przedstawił informacje o rozmowach z władzami wojewódzkimi i samorządowymi, dotyczącymi organizacji Dnia Wspólnoty w Sandomierzu, transportu oraz inicjatyw o charakterze turystycznym. Jest niemal gotowy do druku przewodnik po Diecezji Sandomierskiej, który zostanie wydany w wersji językowej polskiej i angielskiej. Przygotowywane są również aplikacje mobilne związane z tym wydarzeniem, specjalny modlitewnik dla młodych oraz gadżety. Zaplanowano kolejne szkolenia dla wolontariuszy, którzy włączą się w organizację spotkania młodych na terenie diecezji.

Bp Krzysztof Nitkiewicz poinformował zebranych, że poprosił księży Diecezji Sandomierskiej, aby przekazali część ofiar zebranych przy okazji wizyty duszpasterskiej na dofinansowanie wyjazdu młodzieży do Krakowa. Akcja ta przebiegająca pod hasłem "Podziel się kolędą" znalazła już pozytywny odzew wśród licznego grona kapłanów.

W najbliższym czasie zostanie uruchomiony „System rejestracji” dla osób chętnych z diecezji na wyjazd na ŚDM do Krakowa.

Więcej informacji na stronie http://sdmsandomierz.pl/ oraz na FB https://www.facebook.com/sandomierzSDM

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama