Nowy numer 39/2020 Archiwum

Dęty projekt

40 młodych ludzi uczyło się gry na instrumentach dętych. Ćwiczyli z Młodzieżowymi Orkiestrami Dętymi w Chmielowie i Nowej Dębie.

To efekt realizacji przez Samorządowy Ośrodek Kultury w Nowej Dębie projektu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Narodowego Centrum Kultury.

Młodzi adepci muzyki, w tym dziewczęta, ćwiczyli cztery miesiące. Swoje umiejętności pokazali podczas koncertu galowego.

- W ramach projektu nowodębski SOK zorganizował też edukacyjną wizytę w Filharmonii Podkarpackiej w Rzeszowie, w czasie której dzieci i młodzież uczęszczająca na zajęcia odbyły warsztaty z profesjonalnymi muzykami. Ci zaś  zaprezentowali wykorzystanie różnorodnych instrumentów perkusyjnych w grze orkiestry, włączając gości do wspólnej zabawy. Młodzi muzycy wzięli również udział w koncercie - próbie generalnej orkiestry symfonicznej Filharmonii Podkarpackiej - powiedział  Krystian Rzemień, dyrektor SOK w Nowej Dębie.

Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Narodowe Centrum Kultury wsparło projekt kwotą 16 tys. zł., co wystarczyło na pokrycie ponad  83 proc. kosztów jego zorganizowania. 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama