Nowy numer 32/2020 Archiwum

Rozśpiewane spotkanie

120 solistów i 8 zespołów zaprezentowało się w Nisku.

Śpiewali oni kolędy i pastorałki podczas XXIII Niżańskiego Spotkania z Kolędą. Jego uczestnicy najpierw występowali na scenie Niżańskiego Centrum Kultury „Sokół”. Tam walczyli o prawo zaśpiewania w koncercie laureatów podczas niedzielnej Mszy św.

W tym roku  udało się to następującym solistom i zespołom: „Taktowi” (Dom Kultury w Pysznicy), „Perełkom Maryi” (parafia Niepokalanego Serca NMP w Kopciach), Kamili Domagale (Dom Kultury „Arka” z Racławic), Nikoli Madej (Niżańskie Centrum Kultury „Sokół”) i Amelii Skrzat (parafia św. Józefa w Nisku).

Kolędowe spokania   Kolędowe spokania
Alicja reprezentowała parafię św. Józefa w Nisku
Andrzej Capiga /Foto Gość

- Cykliczność spotkań powoduje, iż mamy już stałych uczestników. Bardzo chętnie tu przyjeżdżają, by wspólnie pokolędować. Celem spotkań jest bowiem zarówno bycie z sobą w świątecznej atmosferze, jak i pobudzenie serca człowieka do spotkania z Jezusem Chrystusem. W dzisiejszym zmaterializowanym świecie jest widoczne duże zapotrzebowanie na takie spotkania. Świadczy o tym chociażby liczba tegorocznych uczestników. Są również rodzice wykonawców, dziadkowie, którzy przyszli posłuchać - zauważył ks. Mariusz Wieleba, wikariusz w parafii św. Józefa w Nisku. 

Mimo iż spotkania mają charakter przeglądu, w każdej kategorii wiekowej przyznawane są wyróżnienia, by zarówno wyłuskać talenty, jak i zachęcić do dalszej pracy. Każdy uczestnik natomiast dostał pamiątkowy dyplom, książkę i gadżet.

Kolędowe spotkania   Kolędowe spotkania
Podczas przesłuchań zaśpiewać mógł każdy
Andrzej Capiga /Foto Gość

 

 

 

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama