Nowy numer 31/2020 Archiwum

Wolontariackie szlify

W sobotę 16 stycznia odbyło się w Sandomierzu szkolenie dla wolontariuszy - przewodników turystycznych w ramach przygotowań do Światowych Dni Młodzieży.

Młodzi, którzy brali udział w szkoleniu, będą mieli podczas Światowych Dni Młodzieży za zadanie zapoznanie młodych pielgrzymów, którzy przybędą do naszej diecezji i do Sandomierza z różnych krajów, z historią naszego regionu i najbardziej ciekawymi miejscami związanymi z naszą historią i kulturą.  

Z młodymi wolontariuszami spotkał się bp Krzysztof Nitkiewicz, który podziękował im za zaangażowanie w przygotowania do ŚDM, ale również zachęcał, aby inspirowali swoich rówieśników do włączenia się do wspólnego dzieła i czynnego uczestnictwa w spotkaniu z pielgrzymami z innych krajów w parafiach, diecezji i przede wszystkim w Krakowie, gdzie odbędzie się spotkanie z papieżem Franciszkiem.

W czasie szkolenia pierwszy wykład pani Grażyny Milarskiej dotyczył „Dziedzictwa kulturowego w Sandomierzu, następnie Roman Chyła przedstawił: „Sandomierz na tle historii Polski i Europy”, z kolei ks. Bartłomiej Krzos omówił: „Najważniejsze pomniki sztuki sakralnej w Sandomierzu i diecezji”.

W szkoleniu wzięło udział 40 wolontariuszy.

Na wiosnę odbędzie się druga część szkolenia typowo praktyczna. Wolontariusze zapoznają się z konkretnymi zabytkami, poznają ich historię i najciekawsze legendy i ciekawostki z nimi związane.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama