Nowy numer 31/2020 Archiwum

Docenili bałwany

Duże i małe zagościły na dobre w UG w Radomyślu nad Sanem i GCK w Chwałowicach.

Gminne Centrum Kultury w Chwałowicach rozstrzygnęło bardzo oryginalny konkurs plastyczny zatytułowany  „Śniegowy bałwanek”. Jego bohaterem był bowiem najzwyczajniejszy w świecie bałwan.

- W tym roku postanowiliśmy zrobić coś nowego, zabawnego. Zrodziła się więc myśl, by tematem dziecięcych prac był bałwan. Był to przysłowiowy strzał w dziesiątkę. Na konkurs wpłynęło bowiem aż 90 różnej wielkości prac i ani jeden bałwan nie był taki sam. Najwięcej,60, ze Zespołu Szkół w Rzeczycy Długiej, gdzie uczniowie pracowali pod kierunkiem plastyczki Urszuli Urbańskiej - mówi Teresa Lachowska, dyrektor GCK w Chwałowicach.

Śniegowy bałwanek   Śniegowy bałwanek
Na wystawie można zobaczyć 90 bałwanów
Andrzej Capiga /Foto Gość

Dzieci były bardzo pomysłowe. Bałwany, od kilku centymetrowej do metrowej nawet wysokości, wykonane są z przeróżnych materiałów: patyczków do uszu, wacików, zwykłych patyków czy plastikowych kubków. Jest nawet bałwan - kibic.

- Wszystkie prace były bardzo pracochłonne i nietanie do zrobienia. Jeden z uczestników konkursu wykonał bałwana z prawie 2 tys. karteczek - dodała dyrektor.

Jury w składzie Irena Rybak, Zofia Dul, Lucyna Nowak i Eugeniusz Kotarba w kategorii przedszkola i zerówki pierwsze trzy miejsca przyznali  Aleksandrze i Bartłomiejowi Buławie z Chwałowic, Mikołajowi Dymarze z Rzeczycy Długiej i Maji Stańkowskiej z Antoniowa.

Śniegowy bałwanek   Śniegowy bałwanek
Niektóry miały metr wysokości
Andrzej Capiga /Foto Gość
Wśród uczniów w wieku od 6 do 10 lat najładniejsze bałwany zrobili Dominika Michałek i Aleksander Jaworski z Rzeczycy Długiej, Zofia Kozłowska z Chwałowic, Emilia Krysiak z Radomyśla nad Sanem, Maja Świątek i  Zuzanna Tryka z Woli Rzeczyckiej oraz Gabriella Piechocka z Rzeczycy Długiej.

W najstarszej grupie, 11 do 15 lat, zwyciężyli  Eryk Machała z Radomyśla nad Sanem i Karolina Wojtala z Rzeczycy Długiej.

Bałwany, przez najbliższe dwa tygodnie, można oglądać zarówno w UG w Radomyślu nad Sanem, jaki i w GCK w Chwałowicach.

 

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama