Nowy numer 43/2020 Archiwum

Niech Wam błogosławi Dzieciątko Jezus

Z okazji Świąt Bożego Narodzenia pragnę życzyć drogim Siostrom i Braciom z diecezji sandomierskiej wszelkiej pomyślności w życiu duchowym, rodzinnym i społecznym. Niech Wam błogosławi Dzieciątko Jezus - Boży Syn, którego historyczne przyjście na świat przeżywamy jak co roku.

To z okazji Jego urodzin spotykamy się w kościołach i przy świątecznych stołach, łamiemy się opłatkiem i obdarowujemy prezentami. On będzie świętował razem z nami, a jednocześnie będzie na nas czekał pośród tych, którzy doświadczają braku miłości, cierpienia, poczucia bezsensu. Pamiętajmy o nich w te Święta i przez cały rok. Zaczerpnijmy od Chrystusa ducha miłosierdzia i razem ze wszystkim ludźmi dobrej woli okażmy solidarność potrzebującym. Najpiękniejsze w naszym życiu jest to, co czynimy z miłością dla innych.

Wierzę głęboko, że znajdziemy wsparcie u osób pełniących funkcje publiczne, w instytucjach rządowych i w samorządach. Miłości nie można racjonować w zależności od poglądów, sympatii lub antypatii. Trzeba po prostu kochać, „nie patrząc na to, co będzie, ani na to, co powinno lub co mogłoby być” (św. Jan Chryzolog).

Takie jest przesłanie Świąt Bożego Narodzenia. Jeżeli je dostrzeżemy, wówczas w naszej Ojczyźnie, w naszych miastach i wioskach, diecezjach i parafiach  powtórzy się cud betlejemskiej nocy.

„Jego tedy przywitajmy, z aniołami zaśpiewajmy, chwała na wysokości !” Wesołych i błogosławionych Świąt.

+ Krzysztof Nitkiewicz

Biskup Sandomierski

Życzenia bożonarodzeniowe ks bp Krzysztof Nitkiewicz
Telewizja Serbinow

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama