Nowy numer 28/2018 Archiwum

Pomoc dla najuboższych

Ponad 5 ton żywności trafi do najbiedniejszych rodzin w ramach świątecznej pomocy Caritas. Około 250 wolontariuszy kwestowało w sklepach w ramach akcji Świąteczna Zbiórka Żywności „Tak, Pomagam ubogim”.

Przez dwa dni około 250 wolontariuszy uczestniczyło w zbiórce żywności w 49 sklepach w Sandomierzu, Tarnobrzegu, Stalowej Woli, Nisku, Gorzycach, Rudniku nad Sanem, Jeżowym, Staszowie i Ostrowcu Świętokrzyskim.
Celem zbiórki było pozyskanie artykułów spożywczych z długim terminem przydatności do spożycia oraz łatwych do przechowywania, takich jak: mąka, cukier, makaron, ryż, kasze, płatki kukurydziane, olej, konserwy, herbata, słodycze które trafią do najbiedniejszych rodzin w diecezji. Z zebranej żywności pracownicy Caritas i wolontariusze przygotowali paczki dla rodzin, które zwróciły się o taką pomoc do diecezjalnej Caritas. - Każde podanie o świąteczną pomoc zostało rozpatrzone pozytywnie. Dodatkowo do każdej paczki dołączamy chleb oraz wędlinę. Taką pomoc otrzyma ponad 200 najuboższych rodzin z naszej diecezji – poinformował ks. Bogusław Pitucha, dyrektor sandomierskiej Caritas.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma