Nowy numer 44/2020 Archiwum

Pomoc dla najuboższych

Ponad 5 ton żywności trafi do najbiedniejszych rodzin w ramach świątecznej pomocy Caritas. Około 250 wolontariuszy kwestowało w sklepach w ramach akcji Świąteczna Zbiórka Żywności „Tak, Pomagam ubogim”.

Przez dwa dni około 250 wolontariuszy uczestniczyło w zbiórce żywności w 49 sklepach w Sandomierzu, Tarnobrzegu, Stalowej Woli, Nisku, Gorzycach, Rudniku nad Sanem, Jeżowym, Staszowie i Ostrowcu Świętokrzyskim.
Celem zbiórki było pozyskanie artykułów spożywczych z długim terminem przydatności do spożycia oraz łatwych do przechowywania, takich jak: mąka, cukier, makaron, ryż, kasze, płatki kukurydziane, olej, konserwy, herbata, słodycze które trafią do najbiedniejszych rodzin w diecezji. Z zebranej żywności pracownicy Caritas i wolontariusze przygotowali paczki dla rodzin, które zwróciły się o taką pomoc do diecezjalnej Caritas. - Każde podanie o świąteczną pomoc zostało rozpatrzone pozytywnie. Dodatkowo do każdej paczki dołączamy chleb oraz wędlinę. Taką pomoc otrzyma ponad 200 najuboższych rodzin z naszej diecezji – poinformował ks. Bogusław Pitucha, dyrektor sandomierskiej Caritas.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama