Nowy numer 2/2021 Archiwum

Słowem i muzyką

Tegoroczny koncert z cyklu „Słowa muzyką malowane” nosi tytuł „Inspiracje plastyczne". A odbył się w Państwowej Szkole Muzycznej w Stalowej Woli

W auli PSM wystąpili się zarówno jej uczniowie jak i uczestnicy warsztatów literackich „Wers” z Miejskiej Biblioteki Publicznej. Ci ostatni zaprezentowali wybrane wiersze piosenkarza i poety Marka Grechuty z cyklu „Śpiewające obrazy”, zaś Karina Jurewicz, uczestniczka warsztatów od 2009 r., oprócz swojej poezji pokazała także autorskie szkice i rysunki.

Na scenie wystąpili poeci: Aleksandra Knap, Gabriella Sharkey, Patryk Więch, Weronika Kalandyk, Alicja Czech oraz recytatorzy: Paulina Pamuła, Zuzanna Czech, Grzegorz Wryk. Oprawę muzyczną zapewnili zaś Gabriela Krasoń (flet) , Błażej Mokrzak (fortepian), Aleksandra Knap  (fortepian) i Paulina Pamuła (skrzypce).

- Warsztaty „Wers” działają od 2000 r. i skupiają dzieci i młodzież ze szkół podstawowych klas IV-VI, gimnazjalistów oraz licealistów. Młodzi ludzie na zajęciach w bibliotece uczą się zasad konstruowania utworów literackich, poznają teorię poetyki, historię literatury, uczestniczą w turniejach jednego utworu, spotykają się ze stalowowolskimi poetami -  wyjaśnił  Tomasz Gotkowski z MBP w Stalowej Woli.  Warsztaty prowadzą Stanisława Bieńko-Stachyra i Joanna Rybak.

Koncert w PSM   Koncert w PSM
...i słowem
Andrzej Capiga /Foto Gość

Impreza w PSM „Słowa muzyką malowane” realizowana jest w ramach zadania „Promocja muzyki i twórczości literackiej dzieci i młodzieży” finansowanego przez gminę Stalowa Wola. Występ zorganizowali: Stowarzyszenie Przyjaciół Państwowej Szkoły Muzycznej „Crescendo” oraz Miejska Biblioteka Publiczna im. Melchiora Wańkowicza.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama