Nowy numer 2/2021 Archiwum

Rzymskim wzorem

W uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny mieszkańcy miasta, duchownymi, seminarzyści oraz przedstawiciele zgromadzeń zakonnych zgromadzili się na wspólnej modlitwie pod figurą Niepokalanej na sandomierskim Rynku.

Od kilku lat wieczorem w uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny pod figurą Najświętszej Maryi Panny Niepokalanie Poczętej na sandomierskim Rynku odbywa się modlitewne czuwanie i maryjne zawierzenie w duchowej łączności z papieżem, który modli się z ludem Rzymu pod maryjną figurą na Placu Hiszpańskim w Wiecznym Mieście.

Nabożeństwo poprowadził ks. Jan Biedroń, rektor seminarium. Zgromadzeni odśpiewali hymn „Tota pulchra es Maryja” oraz zawierzyli swoje rodziny Niepokalanemu Sercu Maryi.

Po modlitewnym spotkaniu w Wyższym Seminarium Duchownym odbyła się inscenizacja teatralno-poetycka pod tytułem „Maryja źródłem przemiany” przygotowana i wystawiona przez alumnów trzeciego rocznika seminarium.

Następnie w kościele seminaryjnym odbyło się nabożeństwo maryjne podczas którego odśpiewano hymn liturgiczny ku czci Maryi „Akatyst”. 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama