Nowy numer 28/2018 Archiwum

Rzymskim wzorem

W uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny mieszkańcy miasta, duchownymi, seminarzyści oraz przedstawiciele zgromadzeń zakonnych zgromadzili się na wspólnej modlitwie pod figurą Niepokalanej na sandomierskim Rynku.

Od kilku lat wieczorem w uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny pod figurą Najświętszej Maryi Panny Niepokalanie Poczętej na sandomierskim Rynku odbywa się modlitewne czuwanie i maryjne zawierzenie w duchowej łączności z papieżem, który modli się z ludem Rzymu pod maryjną figurą na Placu Hiszpańskim w Wiecznym Mieście.

Nabożeństwo poprowadził ks. Jan Biedroń, rektor seminarium. Zgromadzeni odśpiewali hymn „Tota pulchra es Maryja” oraz zawierzyli swoje rodziny Niepokalanemu Sercu Maryi.

Po modlitewnym spotkaniu w Wyższym Seminarium Duchownym odbyła się inscenizacja teatralno-poetycka pod tytułem „Maryja źródłem przemiany” przygotowana i wystawiona przez alumnów trzeciego rocznika seminarium.

Następnie w kościele seminaryjnym odbyło się nabożeństwo maryjne podczas którego odśpiewano hymn liturgiczny ku czci Maryi „Akatyst”. 

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma