Nowy numer 33/2018 Archiwum

Piłkarskie Mikołaje

Niedzielne popołudnie w hali sportowej MOSiR w Tarnobrzegu przebiegło pod znakiem piłki nożnej. Mini turniej, występy artystyczne, zabawy ruchowe dla wszystkich dzieci, kiermasz ciast i pamiątek klubowych. To wszystko w ramach zorganizowanej po raz pierwszy akcji "Zabawa mikołajkowa na sportowo".

A wszystko rozpoczęła prezentacja grup piłkarskiej „siarkowej rodziny” trenującej na co dzień w tarnobrzeskim klubie, od drugoligowych profesjonalnych zawodników do tych najmłodszych chłopców i dziewczynek urodzonych w 2010 roku. Łącznie na parkiecie widzowie mieli okazję oklaskiwać około 400 zawodników. – Myślę, że sama prezentacja, pierwsza taka w historii naszego klubu, wywołała spore emocje, bo obok zawodowych piłkarzy stanęli najmłodsi adepci piłki nożnej. Z wielką satysfakcją patrzyliśmy na tę naszą „siarkową rodzinę” – powiedział prezes tarnobrzeskiego klubu Dariusz Dziedzic.

Młodzi piłkarze mieli możliwość zaprezentowania swoich umiejętności w mini turnieju, w czasie którego rywalizowali w trwających 8 minut pojedynkach sportowych. Naturalnie najwięcej emocji i radości rodzicom, dziadkom i pozostałym widzom przysporzyły mecze najmłodszych, bo zaledwie 5-letnich piłkarzy, którzy jeszcze nieporadnie, ale za to z wielkim zaangażowaniem biegali za futbolówką. I wynik w tej zabawie był najmniej ważny.

Do rozgrywek stanęły wszystkie drużyny   Do rozgrywek stanęły wszystkie drużyny Piotr Duma

Emocje sportowe przeplatane były występami artystycznymi uczniów tarnobrzeskich szkół oraz grupy tanecznej „2 w 1 rodzina”, która pokazała swoje umiejętności w tańcu break dance. Na koniec każdy zawodnik otrzymał od Mikołaja upominek w postaci profesjonalnego sportowego plecaka, w którym na treningi będzie mógł nosić sprzęt sportowy.

Nie zapomniano również o innych dzieciach, które w tym dniu pojawiły się na imprezie. Zabawy ruchowo-taneczne z instruktorką tarnobrzeskich mażoretek oraz próby piłkarskich umiejętności nagrodzone zostały kolejnymi prezentami. Żadne dziecko nie opuściło hali sportowej bez upominku.

– Bardzo udana impreza. Tak dla chłopców grających w piłkę, jak i pozostałych dzieci, które turniej oglądały z trybun – oceniała Małgorzata Stępień, która przyjechała z dwójką dzieci i mężem Krzysztofem, niegdyś zawodnikiem „Siarki”. – Dla chłopców na pewno wielką radością była gra przed tak liczną publicznością oraz zawodnikami pierwszej drużyny, którzy z uwagą obserwowali sympatyczne potyczki młodzieży – komentował pan Krzysztof.

Z pewnością pierwszą edycję „Mikołajkowej zabawy na sportowo” należy uznać za udaną. Frekwencja oraz zaangażowanie publiczności przysporzyły organizatorom wielką radość.

Każdy piłkarz otrzymał sportowy prezent   Każdy piłkarz otrzymał sportowy prezent Piotr Duma

– Jest to pierwsza nasza inicjatywa dla dzieci przygotowana z takim rozmachem, ale na podstawie reakcji i odzewu uczestników myślę, że możemy uznać ją za sukces. Upominki były zróżnicowane, niemniej każde dziecko zgodnie z naszymi założeniami zostało obdarowane i to nam się udało – cieszył się prezes Dariusz Dziedzic. – Z pewnością będziemy chcieli ten pomysł kontynuować. Dopracować formułę, żeby udało się w przyszłości zarażać pasją sportową coraz więcej dzieciaków.

Klub plany ma ambitne. W przygotowaniu jest między innymi projekt stworzenia dwóch grup piłkarskich dla dziewczynek.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma