Nowy numer 47/2020 Archiwum

Piłkarskie Mikołaje

Niedzielne popołudnie w hali sportowej MOSiR w Tarnobrzegu przebiegło pod znakiem piłki nożnej. Mini turniej, występy artystyczne, zabawy ruchowe dla wszystkich dzieci, kiermasz ciast i pamiątek klubowych. To wszystko w ramach zorganizowanej po raz pierwszy akcji "Zabawa mikołajkowa na sportowo".

A wszystko rozpoczęła prezentacja grup piłkarskiej „siarkowej rodziny” trenującej na co dzień w tarnobrzeskim klubie, od drugoligowych profesjonalnych zawodników do tych najmłodszych chłopców i dziewczynek urodzonych w 2010 roku. Łącznie na parkiecie widzowie mieli okazję oklaskiwać około 400 zawodników. – Myślę, że sama prezentacja, pierwsza taka w historii naszego klubu, wywołała spore emocje, bo obok zawodowych piłkarzy stanęli najmłodsi adepci piłki nożnej. Z wielką satysfakcją patrzyliśmy na tę naszą „siarkową rodzinę” – powiedział prezes tarnobrzeskiego klubu Dariusz Dziedzic.

Młodzi piłkarze mieli możliwość zaprezentowania swoich umiejętności w mini turnieju, w czasie którego rywalizowali w trwających 8 minut pojedynkach sportowych. Naturalnie najwięcej emocji i radości rodzicom, dziadkom i pozostałym widzom przysporzyły mecze najmłodszych, bo zaledwie 5-letnich piłkarzy, którzy jeszcze nieporadnie, ale za to z wielkim zaangażowaniem biegali za futbolówką. I wynik w tej zabawie był najmniej ważny.

Piłkarskie Mikołaje   Do rozgrywek stanęły wszystkie drużyny Piotr Duma

Emocje sportowe przeplatane były występami artystycznymi uczniów tarnobrzeskich szkół oraz grupy tanecznej „2 w 1 rodzina”, która pokazała swoje umiejętności w tańcu break dance. Na koniec każdy zawodnik otrzymał od Mikołaja upominek w postaci profesjonalnego sportowego plecaka, w którym na treningi będzie mógł nosić sprzęt sportowy.

Nie zapomniano również o innych dzieciach, które w tym dniu pojawiły się na imprezie. Zabawy ruchowo-taneczne z instruktorką tarnobrzeskich mażoretek oraz próby piłkarskich umiejętności nagrodzone zostały kolejnymi prezentami. Żadne dziecko nie opuściło hali sportowej bez upominku.

– Bardzo udana impreza. Tak dla chłopców grających w piłkę, jak i pozostałych dzieci, które turniej oglądały z trybun – oceniała Małgorzata Stępień, która przyjechała z dwójką dzieci i mężem Krzysztofem, niegdyś zawodnikiem „Siarki”. – Dla chłopców na pewno wielką radością była gra przed tak liczną publicznością oraz zawodnikami pierwszej drużyny, którzy z uwagą obserwowali sympatyczne potyczki młodzieży – komentował pan Krzysztof.

Z pewnością pierwszą edycję „Mikołajkowej zabawy na sportowo” należy uznać za udaną. Frekwencja oraz zaangażowanie publiczności przysporzyły organizatorom wielką radość.

Piłkarskie Mikołaje   Każdy piłkarz otrzymał sportowy prezent Piotr Duma

– Jest to pierwsza nasza inicjatywa dla dzieci przygotowana z takim rozmachem, ale na podstawie reakcji i odzewu uczestników myślę, że możemy uznać ją za sukces. Upominki były zróżnicowane, niemniej każde dziecko zgodnie z naszymi założeniami zostało obdarowane i to nam się udało – cieszył się prezes Dariusz Dziedzic. – Z pewnością będziemy chcieli ten pomysł kontynuować. Dopracować formułę, żeby udało się w przyszłości zarażać pasją sportową coraz więcej dzieciaków.

Klub plany ma ambitne. W przygotowaniu jest między innymi projekt stworzenia dwóch grup piłkarskich dla dziewczynek.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama