Nowy numer 44/2020 Archiwum

Świąteczna akcja Caritas

W tym roku Sandomierska Caritas włączając się w ogólnopolską świąteczną akcję pomocową rozprowadzi w parafiach 60 tys. małych i ponad 2 tys. dużych świec Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom, z których dochód zostanie przeznaczony na całoroczną pomoc dla dzieci z ubogich rodzin.

Wraz z rozpoczęciem Adwentu ruszyło po raz dwudziesty drugi Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. W poszczególnych parafiach kupując wigilijną siewcę każdy może włączyć się w wielkie dzieło pomocy najbardziej potrzebujący dzieciom. – W tym roku Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom ma wyjątkowy charakter, gdyż zbiega się z rozpoczynającym się Rokiem Miłosierdzia. Ojciec święty Franciszek zachęca nas abyśmy pełnili uczynki miłosierne względem duszy i ciała. Wigilijna świeca zapalona na świątecznym stole będzie miała charakter dobrego uczynku, jaki spełnimy wobec potrzebujących, których wspieramy nie tylko modlitwą, ale i konkretnym darem pomocy materialnej – wyjaśnił ks. Bogusław Pitucha, dyrektor diecezjalnej Caritas.

Na poszczególnych parafiach zostanie rozprowadzonych 60 tys. małych świec i ponad 2 tys. dużych, z których dochód wesprze działania na rzecz ubogich dzieci. – Część funduszy ze sprzedaży świec pozostaje w Parafialnych Zespołach Caritas i przeznaczony jest na pomoc dzieciom dotkniętym ubóstwem na terenie danej parafii. Wzorem lat ubiegłych Caritas Polska postanowiła po 10 groszy z każdej świecy przeznaczyć na pomoc dzieciom z najuboższych krajów świata. Reszta funduszy przeznaczona jest na pomoc dzieciom z ubogich rodzin w ramach działania diecezjalnej Caritas – dodaje ks. B. Pitucha.

W ramach Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom w poszczególnych parafiach oraz szkołach znajdują się plakaty informacyjne i są rozprowadzane dwa rodzaje świec – duża świeca kosztuje 20 zł, zaś mała świeca jest sprzedawana w cenie 5 zł.

Tegoroczna kampania po raz piętnasty ma charakter ekumeniczny. Obok Caritas Kościoła Katolickiego uczestniczą w niej Diakonia Kościoła Luterańskiego i Reformowanego oraz ELEOS Kościoła Prawosławnego.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama