Powrót do strony
  • nasze media
  • Kontakt
SUBSKRYBUJ zaloguj się
PROFIL UŻYTKOWNIKA
Wygląda na to, że nie jesteś jeszcze zalogowany.
zaloguj się
lub
zarejestruj się
Wiara.pl - Serwis

Sandomierski

  • Nowy numer
  • AKTUALNOŚCI
  • GALERIE
  • ARCHIWUM
  • KONTAKT Z ODDZIAŁEM
  • Patronaty
  • Nasze media
    • RADIO eM
    • WIARA.PL
    • MAŁY GOŚĆ
    • PARAFIE
  • Diecezje
    • Bielsko-Żywiecka
    • Elbląska
    • Gdańska
    • Gliwicka
    • Katowicka
    • Koszalińsko-Kołobrzeska
    • Krakowska
    • Legnicka
    • Lubelska
    • Łowicka
    • Opolska
    • Płocka
    • Radomska
    • Sandomierska
    • Świdnicka
    • Tarnowska
    • Warmińska
    • Warszawska
    • Wrocławska
    • Zielonogórsko-Gorzowska
  • O diecezji
    • KURIA
    • BISKUPI
    • HISTORIA DIECEZJI

Najnowsze Wydania

  • GN 50/2025
    GN 50/2025 Dokument:(9523960,Przysypane perły, zapomniane diamenty)
  • Historia Kościoła (13) 01/2026
    Historia Kościoła (13) 01/2026 Dokument:(9518411,W listach (do) Jana Pawła II najważniejsze jest to…że w ogóle zostały napisane)
  • GN 49/2025
    GN 49/2025 Dokument:(9515780,Szlachetne ryby i morskie potwory)
  • Gość Extra 4/2025 (14)
    Gość Extra 4/2025 (14) Dokument:(9516809,Biblijna szkoła codzienności. Edytorial nowego wydania „Gościa Extra”)
  • GN 48/2025
    GN 48/2025 Dokument:(9507866,Metoda na życie)
sandomierz.gosc.pl → Wiadomości z diecezji sandomierskiej → Śladem ks. St. Sudoła

Śladem ks. St. Sudoła przejdź do galerii

Do Sandomierza na finałową rozgrywkę zakwalifikowało się pięćdziesiąt sześć osób w kategorii wiedzy o życiu Sługi Bożego ks. Stanisława Sudoła. Nadesłano także sześć prac literackich i blisko sto prac plastycznych.

Karolina Sasiela zwyciężczyni konkursu  
Karolina Sasiela zwyciężczyni konkursu
Nagrody wręczył bp K. Nitkiewicz
ks. Tomasz Lis /Foto Gość

Zakończyły się zmagania dzieci i młodzieży w ramach XIII Diecezjalnej Olimpiady Liturgicznej, której tegoroczna tematyka dotyczyła osoby i działalności Sługi Bożego ks. Stanisława Sudoła.

- Konkurs rozgrywano najpierw na etapach: szkolnym, parafialnym i dekanalnym a następnie zwycięzcy zmierzyli się w finale diecezjalnym. Do tego etapu zakwalifikowało się pięćdziesiąt sześć osób, które wykazały się najlepszą wiedzą o życiu ks. Sudoła. Do jury napłynęły także prace w kategorii literackiej i plastycznej – poinformował ks. Marian Bolesta, odpowiedzialny za organizację konkursu. Uczestnicy konkursu literackiego i plastycznego nadsyłali do jury konkursu swoje prace, które następnie oceniała specjalna komisja. Natomiast uczestnicy rywalizujący w zakresie znajomości wiedzy o Słudze Bożym musieli rozwiązać test zawierający cały szereg pytań. Z uczestnikami rozgrywki finałowej spotkał się bp Krzysztof Nitkiewicz. Wręczając nagrody zwycięzcom, podkreślił oddanie się ks. Sudoła posłudze miłosierdzia w sakramencie pokuty i w niesieniu pomocy potrzebującym. Zachęcił młodzież, aby wypełniła dobrymi uczynkami rozpoczynający się Rok Miłosierdzia. W kategorii wiedzy pośród gimnazjalistów zwyciężyła Karolina Sasiela z Dzikowca, drugie miejsce zajęła Joanna Mytych z Dzikowca, trzecie Natalia Owczarz z Niska. W kategorii szkoła podstawowa zwyciężyła Aleksandra Korzynek z Sandomierz, drugie miejsce zajęła Magdalena Kubasiewicz z Łętowni, trzecie miejsce Anna Wolak z Rudnika n. Sanem. W konkursie literackim kolejne miejsca zajęli: Izabela Pięta, Karolina Trębacz, Magdalena Wójcik. W konkursie plastycznym kolejne miejsca zajęli: Anna Adamczyk ze Stalowej Woli, Hubert Byczek z Dzikowca, Małgorzata Celińska z Ostrowca Świętokrzyskiego. - Bardzo się cieszę, że w konkursie wzięło udział tak wiele osób. Takie inicjatywy przyczyniają się do propagowania osoby Sługi Bożego i przesłania, jakie po sobie pozostawił oraz do wzrostu jego kultu prywatnego. Życzę wszystkim uczestnikom konkursu, aby zdobyta wiedza o życiu i posłudze ks. Stanisława Sudoła przekuwała się na ich codzienne postępowanie i uświęcenie. Wszystkich zachęcam do codziennej modlitwy o pomyślny przebieg procesu beatyfikacyjnego i rychłą beatyfikację Sługi Bożego ks. Stanisława Sudoła – powiedział Ks. Krzysztof Cisek, postulator w procesie beatyfikacyjnym Sługi Bożego ks. Stanisława Sudoła. Zwycięzcy i uczestnicy finałowej rozgrywki otrzymali ciekawe nagrody. Konkurs cieszy się dużym zainteresowaniem dzieci i młodzieży, którym w przygotowaniach najczęściej towarzyszom katecheci, księża i rodzice.

« ‹ 1 › »
Sandomierska Olimpiada Liturgiczna

WIARA.PL DODANE 02.12.2015

Sandomierska Olimpiada Liturgiczna

​Konkurs wiedzy o ks. Stanisławie Sudole Zdjęcia: ks. Tomasz Lis /Foto Gość  
oceń artykuł Pobieranie..

ks. Tomasz Lis

|

GOSC.PL

publikacja 02.12.2015 22:03

0 FB Twitter
drukuj wyślij zachowaj
TAGI:
  • DIECEZJALNA OLIMPIADA LITURGICZNA
  • KS. SUDOŁ
  • SŁUGA BOŻY KS. STANISŁAW SUDOŁ

Polecane w subskrypcji

  • Największe odkrycie archeologiczne XX wieku? Nie odkrycie grobowca Tutenchamona, a znalezienie kości św. Piotra
    • Temat Gościa
    • Marcin Jakimowicz
    Największe odkrycie archeologiczne XX wieku? Nie odkrycie grobowca Tutenchamona, a znalezienie kości św. Piotra
  • Adwent ze św. Augustynem: Kochaj, a nie zechcesz byle czego
    • Duchowość
    • Franciszek Kucharczak
    Adwent ze św. Augustynem: Kochaj, a nie zechcesz byle czego
  • Belgia nie odda rosyjskich miliardów
    • Świat
    • Maciej Legutko
    Belgia nie odda rosyjskich miliardów
  • Czy wojna na Ukrainie osiągnęła punkt krytyczny? Rozmowa z Janem Piekło
    • Świat
    • Piotr Legutko
    Czy wojna na Ukrainie osiągnęła punkt krytyczny? Rozmowa z Janem Piekło

E-sklep

  • Nowości
  • Książki
  • Pozostałe
  • Historia Kościoła nr 06/2025
    Historia Kościoła nr 06/2025
  • Mały Gość Niedzielny nr 11/2025
    Mały Gość Niedzielny nr 11/2025
  • Gość Extra nr 03/2025
    Gość Extra nr 03/2025 Biblia Stary Testament
  • Kościół ostatnich ławek
    Kościół ostatnich ławek
  • Radykalni
    Radykalni
  • Cztery Ewangelie. Rekolekcje
    Cztery Ewangelie. Rekolekcje
  • Arka (gra planszowa)
    Arka (gra planszowa)
  • Terminarz 2026 – Instytut Gość Media (A5, twarda oprawa)
    Terminarz 2026 – Instytut Gość Media (A5, twarda oprawa)
  • Kubek ceramiczny – Dopóki walczysz, jesteś zwycięzcą
    Kubek ceramiczny – Dopóki walczysz, jesteś zwycięzcą
  • IGM
  • Gość Niedzielny
  • Mały Gość
  • Historia Kościoła
  • Gość Extra
  • Wiara
  • KSJ
  • Foto Gość
  • Fundacja Gość Niedzieleny
  • O nas
    • O wydawcy
    • Zespół redakcyjny
    • Sklep
    • Biuro reklamy
    • Prenumerata
    • Fundacja Gościa Niedzielnego
  • DOKUMENTY
    • Regulamin
    • Polityka prywatności
    •  
  • KONTAKT
    • Napisz do nas
    • Znajdź nas
      • Newsletter
        • Zapisz się już dziś!
  • ZNAJDŹ NAS
WERSJA MOBILNA

Copyright © Instytut Gość Media.
Wszelkie prawa zastrzeżone. Zgłoś błąd

 
X
X
X