GN 24/2021 Archiwum

Sami swoi

1 grudnia Zakład Miejskiej Komunikacji Samochodowej w Stalowej Woli został przejęty przez Miejski Zakład Komunalny.

Symbolicznie, w obecności prezydenta miasta Lucjusza Nadbereżnego, ściągnięto bramę z płotu grodzącego obydwie firmy. Przy okazji zaprezentowano także odświeżone logo MZK.

W ramach transakcji przejęcia MZK kupił od miasta 28 autobusów, siedzibę, grunt ZMKS oraz zatrudnił około 90 pracowników. To trudny i odważny proces, ale w pełni przemyślany, ukierunkowany na najwyższą jakość i najlepszą cenę świadczonych usług dla mieszkańców Stalowej Woli. zapewnił Lucjusz Nadbrzeżny.

Połączenie spółek   Połączenie spółek
Konferencja prasowa w autobusie
Andrzej Capiga /Foto Gość

Co jeszcze się da połączenie obydwu spółek? Zapewnienie lepszej komunikacji w mieście. – Dlatego ważnie jest przeprojektowanie systemu komunikacji, aby autobus stał się dla wielu mieszkańców miasta głównym środkiem transportu. Przy nowych zakładach pracy powinny powstawać nie tylko parkingi, ale i przystanki autobusowe oraz stanowiska roweru miejskiego – dodał Mariusz Piasecki, dyrektor ds. rozwoju w MZK.

Dla tych natomiast, którzy cenią ruch i sport, MZK pomyślał o rowerze miejskim.  – To będzie uzupełnienie komunikacji autobusowej. Rower będziemy mogli wypożyczyć w specjalnych punktach, ulokowanych przy niektórych przystankach, centrach handlowych, szkołach, zakładach pracy, aby szybko i łatwo dotrzeć do określonego celu lub innego punktu z rowerami, aby go zwrócić – przekonuje Anna Pasztaleniec, prezes MZK.

Połączenie spółek   Połączenie spółek
Nowe logo MZK
Andrzej Capiga /Foto Gość

 

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama