Nowy numer 43/2020 Archiwum

Sandomierska Noc Młodych

- Chcemy dziękować za nasze wzrastanie do budowania coraz bardziej zażyłej, jednoczącej nas relacji z Bogiem. Dziś prosimy, abyśmy byli święci, Bogu oddani i w Niego wpatrzeni - mówiła Weronika Łopacińska, wolontariuszka z Sandomierza.

Po raz kolejny grupa młodzieży spotkała się w kościele pw. Ducha Świętego w Sandomierzu na piątkowej „Nocy młodych”. To inicjatywa zapoczątkowana kilka lat temu przez sandomierskich duszpasterzy. – Kilka lat temu, gdy zaczynaliśmy te wspólne spotkania modlitewne, przychodziło kilkanaście osób, teraz nas jest już dość duża grupa. Dzisiejsze spotkanie poświęcone jest świętości, czyli osobistej relacji do Boga. Główna cześć „Nocy młodych” to wspólna modlitwa przez Najświętszym Sakramentem, ale to także czas wspólnego spotkania, bycia razem i wzajemnego umocnienia – mówił ks. Marek Bednarz.

W spotkanie wpisany jest także czas medytacji Pisma Świętego i wspólne śpiewy uwielbienia. Sandomierskie Noce Młodych są zaplanowane na cały rok, odbywają się w każdy trzeci piętek miesiąca. Rozpoczynają o 19.30. – Zapraszamy szczególnie młodych z Sandomierza, ale także mogą do nas dołączyć chętni z całej diecezji. Jest to nasz wspólny czas dla Jezusa oraz duchowe przygotowanie do europejskich spotkań – dodał ks. M. Bednarz. – W „Nocach młodych” uczestniczę od początku i cieszę się, że stworzyliśmy wspólnotę osób, która się spotyka, modli i angażuje w przygotowanie Światowych Dni Młodzieży. Cieszy to, że co miesiąc możemy spotkać się wspólnie przed Panem Jezusem. Zdajemy sobie sprawę, że ŚDM to wielkie i ważne wydarzenie, i trzeba się do niego dobrze przygotować, w tym także przez modlitwę. Co miesiąc w Sandomierzu spotykamy się, by oddawać chwałę Bogu, aby On czuwał nad nami i nad tym nadchodzącym wydarzeniem – mówi Karolina Trębacz.

Spotkania modlitewne młodych odbywają się także w innych parafiach w diecezji, w większych miastach, ale także i w mniejszych miejscowościach.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama