Nowy numer 43/2020 Archiwum

Księga Darów

Wpisało się do niej już ponad 150 młodych parafian.

Księga, od 26 lipca,  jest wystawiona w kościele parafialnym w Grębowie przy ołtarzu Świętego Wojciecha. I pozostanie tam aż do rozpoczęcia Światowych Dni Młodzieży w Krakowie. Obok Księgi znajduje się krzyż oraz puszka na ofiary na Światowe Dni Młodzieży. Każdy kto złoży ofiarę otrzymuje obrazek z ikoną symbolizującą ŚDM.  – Młodzi i ich rodziny z parafii Grębów wpisują tam swoje przemyślenia, prośby, podziękowania, przyrzeczenia Jezusowi i Matce Bożej – mówi pomysłodawca wyłożenia Księgi ks. Adam Kamiński, wikariusz w grębowskiej parafii.

Dawid i  Karolina chodzą do drugiej klasy LO w Grębowie. Oni również wpisali się do Księgi Darów Duchowych. – W księdze pozwoliłem sobie na otwarcie się przed Bogiem, przed swoimi kolegami i koleżankami i przed samym sobą, przeżywającym różne dylematy moralne i dotyczące spraw wiary. Poprosiłem Jezusa o wsparcie w moich zmaganiach – wyznał Dawid. – Obiecałam Bogu, wpisując się do księgi, że będę pamiętać o codziennej modlitwie, o co miesięcznym przystępowaniu do sakramentu pokuty. To przyrzeczenie mobilizuje mnie by odkrywać każdego dnia, jak ważna dla mnie jest przyjaźń z Chrystusem – dodała Karolina.

26 każdego miesiąca, aż do rozpoczęcia Światowych Dniu Młodzieży, młodzi  spotykają się także ze swoimi duszpasterzami w miejscach stacyjnych (przy przydrożnych krzyżach i kapliczkach), aby  opleść łańcuszkiem modlitwy całą parafię. – Tam odczytywany jest fragment Pisma Świętego, głównie z listów apostolskich św. Pawła oraz odmawiana dziesiątka Różańca w intencji młodych ludzi. W ostatnią niedzielę miesiąca młodzież prowadzi też adorację Najświętszego Sakramentu. Wtedy śpiewa pieśni uwielbienia i czyta rozważania – wylicza ks. Adam.

Dobrym duchem przygotowań do ŚDM w grębowskiej parafii jest również jej proboszcz ks. Tomasz Kołodziej, który we wrześniu sprowadził do Grębowa relikwie św. Jana Pawła II. – Relikwie stawia się na ołtarzu a one, jak magnez, przyciągają serca młodych. Czują oni duchową obecność papieża z nimi – dodaje ks. Adam Kamiński.

Chętni na wyjazd do Krakowa zbierają pieniądze na pakiety ŚDM. Kwestowali już po koncercie w Gminnym Centrum Kultury w Grębowie z okazji Święta Niepodległości (śpiewali tam pieśni patriotyczne). Teraz planują zorganizować kiermasz ozdób świątecznych oraz wykonać kalendarz parafialny, który będą wręczać parafianom podczas noworocznej  kolędy. 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama