Nowy numer 43/2020 Archiwum

Policja zwiększa czujność

W związku z ostatnimi zamachami we Francji oraz zagrożeniem działań terrorystycznych w kilku krajach Europy sandomierscy stróże prawa zapewniają, że nie ma powodu do niepokoju. Policja zwiększa czujność i działania prewencyjne.

Mimo iż jak dotąd nie było potrzeby interweniowania w sytuacjach zagrożenia bezpieczeństwa publicznego, to jednak policjanci wzięli pod uwagę ostatnie tragiczne wydarzenia we Francji i zwiększają swoją czujność wobec możliwych zdarzeń i powiększają standardy bezpieczeństwa. - Dokonujemy przeglądu procedur i planów z zakresu reagowania na poszczególne rodzaje zagrożeń terrorystycznych i kryzysowych, w szczególności związanych z wprowadzeniem wyższych stopni alarmowych – informuje st. asp. Jacek Kulita, oficer prasowy sandomierskiej policji. Jak podkreśla, w przypadku uzyskania informacji niezwłocznie zostaną wszczęte odpowiednie procedury.

Tymczasem policja zwiększa procedury prewencyjne szczególnie w zakresie bezpieczeństwa imprez masowych oraz ochrony obiektów ważnych ze względu na bezpieczeństwo publiczne. - Będziemy kontaktować się z organizatorami wszystkich imprez masowych w celu wzmożenia przez służby porządkowe i informacyjne organizatorów kontroli osób i bagażu przenoszonego na teren imprez ze szczególnym uwzględnieniem wyrobów pirotechnicznych i niebezpiecznych przedmiotów - informuje sandomierski policjant. - Zintensyfikowane zostaną działania prewencyjne poprzez zwiększenie aktywności pełnienia służby w rejonie obiektów i urządzeń ważnych dla obronności, bezpieczeństwa publicznego, bezpieczeństwa transportu i zaopatrywania ludności, a także miejsc i obiektów takich jak dworce kolejowe, centra handlowe oraz obiekty infrastruktury krytycznej - dodaje st. asp. J. Kulita.

Policja będzie czuwać także nad ewentualnym zagrożeniem płynącym ze strony osób podejrzanych. - Zostaną przeprowadzone ustalenia co do osób mogących stanowić ewentualne zagrożenia dla bezpieczeństwa i porządku publicznego - dodaje policjant.

Jednocześnie podkreśla, że możemy czuć się spokojnie i bezpiecznie. Apeluje także, aby w przypadku zaobserwowania niepokojącego zdarzenia niezwłocznie zawiadomić policję.
 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama