Nowy numer 42/2020 Archiwum

Bezpieczne rondo

Turborondo to rodzaj ronda zaprojektowanego w taki sposób, że potoki ruchu wewnętrznego i zewnętrznego pasa nie przecinają się. Takie rondo powstanie w Stalowej Woli u zbiegu ulic Solidarności, Ofiar Katynia i Mickiewicza w 2016 r i będzie kosztować prawie 7 mln zł.

Turborondo będzie mieć charakter bezkolizyjny. - Kolejne etapy tej inwestycji  doprowadzą do wybudowania łącznika do obwodnicy Stalowej Woli i Niska tak, aby ciężki ruch wyprowadzać ze strefy ekonomicznej poza nasze osiedla - zapewnił  prezydent Stalowej Woli Lucjusz Nadbereżny.

Obecne rozwiązania nie sprawdzają się a  korki tworzą się aż do ulicy Niezłomnych i Orzeszkowej. Poprawą komunikacji zajmie się wspólnie miasto i powiat.Naczelnik Wydziału Inwestycji, Transportu i Promocji Gospodarczej w Urzędzie Miasta w Stalowej Woli Sylwester Piechota wyjaśnił, iż osoby jadące z ul. Ofiar Katynia w kierunku ul. Mickiewicza skorzystają z lewego pasa ruchu, natomiast jadące w kierunku ul. Solidarności ustawią się na prawym. Przebudowane zostanie również skrzyżowanie ul. Kwiatkowskiego z ul. Ofiar Katynia.

W projekcie jest także budowa nowego przystanku autobusowego przy stacji PKP. To zaś ukłon w stronę osób podróżujących pociągami, które od przyszłego roku będą mogły, po przyjeździe do Stalowej Woli, skorzystać z miejskiej komunikacji.

Turborondo   Turborondo
Teraz często tworzą się tu korki
Andrzej Capiga /Foto Gość

Budowa ronda jest pierwszym etapem modernizacji dróg. Drugim będzie przebudowa ulicy Solidarności do ulicy Grabskiego. 

- Jeśli chodzi o ulicę Solidarności, zakładamy wzmocnienie jezdni w tzw. technologii MCE (mieszanka mineralno- cementowo- emulsyjna). Poza tym wymieniona i podniesiona o 12 cm zostanie ścieżka rowerowa, wzdłuż krawężników pojawi się odwodnienie - wyjaśnił  Sylwester Piechota.

Rada Powiatu dofinansuje projekt gminy w wysokości ok. 10 proc. jej wkładu własnego. Budżetu państwa przeznaczy na ten cel ponad 1, 6 mln zł.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama