Nowy Numer 29/2018 Archiwum

Nauczyciele wiary

W sandomierskiej bazylice odbyła się procesja do kryp kościoła, miejsca spoczynku biskupów sandomierskich, gdzie modlono się o łaskę życia wiecznego dla zmarłych biskupów i kapłanów oraz o rychłą beatyfikację Sługi Bożego bp Piotra Gołębiowskiego.

We wspomnienie wszystkich wiernych zmarłych w sandomierskiej bazylice modlono się za zmarłych biskupów i kapłanów diecezji sandomierskiej. W wieczornej Mszy świętej, której przewodniczył biskup sandomierski Krzysztof Nitkiewicz wraz z biskupem seniorem Edwardem Frankowskim uczestniczyli kapłani, siostry zakonne, klerycy oraz diecezjanie. Rozpoczynając wspólną modlitwę biskup podkreślił konieczność wdzięcznej pamięci o zmarłych, którzy stanowią historię naszych społeczności i kościelnych wspólnot. Pasterz wskazał, że nieunikniona konieczność śmierci i perspektywa zmartwychwstania skłaniają nas do lepszego, bardziej owocnego życia w łączności z Bogiem. Podczas homilii ks. Piotr Tylec przypomniał znaczenie modlitwy za zmarłych. - Refleksja nad naszym życiem wiecznym to nie jedyny cel, dla którego nawiedzamy cmentarze. Jako ludzie wierzący chcemy w tym czasie modlić się za zmarłych, aby przybliżyć ich do osiągnięcia nieba. W tej Eucharystii chcemy w sposób szczególny modlić się za wszystkich biskupów i kapłanów, którzy przez blisko 200 lat tworzyli Kościół Sandomierski – mówił kaznodzieja.

Po wspólnej modlitwie odbyła się procesja do podziemi bazyliki, miejsca spoczynku biskupów sandomierskich, gdzie modlono się o łaskę życia wiecznego dla zmarłych biskupów i kapłanów Kościoła Sandomierskiego oraz rychłą beatyfikację Sługi Bożego bp Piotra Gołębiowskiego. Przy jego grobie delegacja z parafii w Baćkowicach, gdzie Sługa Boży bp Piotr Gołębiowski (zmarły 2 listopada 1980 roku i spoczywający w katedrze sandomierskiej) był proboszczem w czasie II wojny światowej, złożyła kwiaty.

Warto przypomnieć, iż w pierwsze dni listopada wierni mają możliwość nawiedzenia i modlitwy w kryptach bazyliki katedralnej, które są otwarte do dnia 8 listopada.

 

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma