Nowy Numer 29/2018 Archiwum

Marsz Wszystkich Świętych

Marsz Wszystkich Świętych wyruszy 31 października spod sanktuarium Matki Bożej Bolesnej i Pocieszenia w Radomyślu nad Sanem na cmentarz Na Zjawieniu.

- Zapraszamy wszystkich parafian i pielgrzymów odwiedzających nasze sanktuarium na Marsz Wszystkich Świętych ulicami Radomyśla.  Wspólnie wyruszymy spod sanktuarium i będziemy maszerować ulicami ze śpiewem i ze świecami - zachęca wikariusz ks. Rafał Cudziło.

Marsz ma być alternatywa dla amerykańskiego Halloween. Organizatorzy zachęcają uczestników do przebrania się za swoich świętych. Do organizacji marszu włączył się miejscowy Zespół Szkół a jego uczniowie już nie mogą doczekać się przemarszu.

- Marsz rozpocznie się o godz. 17 Eucharystią w sanktuarium. Następnie po odmówieniu dziesiątki Różańca pochód uda się na cmentarz. Tam odmówiona zostanie modlitwa za zamarłych, po której powrócimy do kościoła - wyjaśnił proboszcz i kustosz sanktuarium ks. Jerzy Turoń.

Każdy przebiera się za swojego świętego   Marsz Wszystkich Świętych
Każdy przebiera się za swojego świętego
ks. Rafał Cudziło

Marsze Wszystkich Świętych, mimo iż popularne w innych diecezjach kraju, w sandomierskiej dopiero zaczynają być organizowane. Organizatorzy zapewniają, iż w Radomyślu nad Sanem odbędzie się on z wielką pompą.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma