Nowy numer 3/2021 Archiwum

Marsz Wszystkich Świętych

Marsz Wszystkich Świętych wyruszy 31 października spod sanktuarium Matki Bożej Bolesnej i Pocieszenia w Radomyślu nad Sanem na cmentarz Na Zjawieniu.

- Zapraszamy wszystkich parafian i pielgrzymów odwiedzających nasze sanktuarium na Marsz Wszystkich Świętych ulicami Radomyśla.  Wspólnie wyruszymy spod sanktuarium i będziemy maszerować ulicami ze śpiewem i ze świecami - zachęca wikariusz ks. Rafał Cudziło.

Marsz ma być alternatywa dla amerykańskiego Halloween. Organizatorzy zachęcają uczestników do przebrania się za swoich świętych. Do organizacji marszu włączył się miejscowy Zespół Szkół a jego uczniowie już nie mogą doczekać się przemarszu.

- Marsz rozpocznie się o godz. 17 Eucharystią w sanktuarium. Następnie po odmówieniu dziesiątki Różańca pochód uda się na cmentarz. Tam odmówiona zostanie modlitwa za zamarłych, po której powrócimy do kościoła - wyjaśnił proboszcz i kustosz sanktuarium ks. Jerzy Turoń.

Marsz Wszystkich Świętych   Marsz Wszystkich Świętych
Każdy przebiera się za swojego świętego
ks. Rafał Cudziło

Marsze Wszystkich Świętych, mimo iż popularne w innych diecezjach kraju, w sandomierskiej dopiero zaczynają być organizowane. Organizatorzy zapewniają, iż w Radomyślu nad Sanem odbędzie się on z wielką pompą.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama