Nowy numer 3/2021 Archiwum

Prezydent doradzi prezydentowi

Prezydent Stalowej Woli Lucjusz Nabereżny będzie doradzał prezydentowi RP Andrzejowi Dudzie.

Prezydent RP Andrzej Duda wręczył akty powołania do Narodowej Rady Rozwoju. Wśród doradców, z którymi będzie pracować znalazł się także prezydent Stalowej Woli Lucjusz Nadbereżny. 

- Podczas oficjalnych uroczystości w Pałacu Prezydenckim Prezydent RP dr Andrzej Duda wręczył mi nominację do Narodowej Rady Rozwoju, która jest gremium konsultacyjno - doradczym przy prezydencie Rzeczypospolitej Polskiej. Nominacja ze strony prezydenta RP do pracy w tak zacnym gronie to dla mnie najwyższy honor i zaszczyt. Odbieram to również jako wielkie wyróżnienie dla miasta i mieszkańców Stalowej Woli, których mam zaszczyt reprezentować. Cieszę się, że doświadczenia młodego miasta, silnego ośrodka przemysłowego będę mógł bezpośrednio przenosić na najważniejsze gremium doradcze prezydenta RP – tak skomentował ten fakt prezydent Stalowej Woli Lucjusz Nadbereżny.

Andrzej Duda powołał Lucjusza Nadbereżnego  do sekcji odpowiedzialnej za samorząd terytorialny oraz politykę spójności. Pracami sekcji będzie koordynował dr Jerzy Kwieciński, który pochodzi ze Stalowej Woli i jest ekspertem w dziedzinie polityki rozwoju oraz polityki regionalnej.

- Kolejną osobą reprezentującą Podkarpacie jest marszałek województwa Władysław Ortyl. Przyjmując nominację do Narodowej Rady Rozwoju w krótkiej rozmowie z prezydentem RP zadeklarowałem aktywną pracę na rzecz wytworzenia nowego potencjału rozwoju dla Polski – dodał prezydent Stalowej Woli. 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama