GN 28/2018 Archiwum

Prezydent doradzi prezydentowi

Prezydent Stalowej Woli Lucjusz Nabereżny będzie doradzał prezydentowi RP Andrzejowi Dudzie.

Prezydent RP Andrzej Duda wręczył akty powołania do Narodowej Rady Rozwoju. Wśród doradców, z którymi będzie pracować znalazł się także prezydent Stalowej Woli Lucjusz Nadbereżny. 

- Podczas oficjalnych uroczystości w Pałacu Prezydenckim Prezydent RP dr Andrzej Duda wręczył mi nominację do Narodowej Rady Rozwoju, która jest gremium konsultacyjno - doradczym przy prezydencie Rzeczypospolitej Polskiej. Nominacja ze strony prezydenta RP do pracy w tak zacnym gronie to dla mnie najwyższy honor i zaszczyt. Odbieram to również jako wielkie wyróżnienie dla miasta i mieszkańców Stalowej Woli, których mam zaszczyt reprezentować. Cieszę się, że doświadczenia młodego miasta, silnego ośrodka przemysłowego będę mógł bezpośrednio przenosić na najważniejsze gremium doradcze prezydenta RP – tak skomentował ten fakt prezydent Stalowej Woli Lucjusz Nadbereżny.

Andrzej Duda powołał Lucjusza Nadbereżnego  do sekcji odpowiedzialnej za samorząd terytorialny oraz politykę spójności. Pracami sekcji będzie koordynował dr Jerzy Kwieciński, który pochodzi ze Stalowej Woli i jest ekspertem w dziedzinie polityki rozwoju oraz polityki regionalnej.

- Kolejną osobą reprezentującą Podkarpacie jest marszałek województwa Władysław Ortyl. Przyjmując nominację do Narodowej Rady Rozwoju w krótkiej rozmowie z prezydentem RP zadeklarowałem aktywną pracę na rzecz wytworzenia nowego potencjału rozwoju dla Polski – dodał prezydent Stalowej Woli. 

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma