Nowy numer 3/2021 Archiwum

Z Rzymu do Krakowa

Na deskach, rolkach i hulajnogach promowali Światowe Dni Młodzieży.

W imprezie „Na rolkach i desce zdobądź miasto królewskie”, którą zorganizowali parafia św. Jana Pawła II (akademicka), Rycerze Kolumba oraz Duszpasterstwo Akademickie KUL w Stalowej Woli, wzięło udział ponad 70 młodych ludzi. Mieli oni do przejechania 3 km ulicami miasta. Start znajdował się na ul. 1 Sierpnia, blisko komendy policji, a meta - w miasteczku studenckim przy ul. Ofiar Katynia. Po drodze każdy uczestnik musiał odwiedzić 14 namiotów symbolizujących 14 miast, które do tej pory organizowały Światowe Dni Młodzieży. Uzyskiwali w nich pieczątki na kartach zgłoszeniowych, które uprawniały ich do losowania nagród oraz otrzymywali garść informacji o przebiegu Światowych Dni Młodzieży w konkretnym mieście.

Wśród rolkowców była s. Agata z trójką dzieci z Rudnika nad Sanem. - Lubimy aktywnie spędzać czas, w tym jeździć na rolkach. Chcieliśmy też na własne oczy zobaczyć, co to będzie za impreza, no i przy okazji poznać historię Światowych Dni Młodzieży - zdradza siostra.

- Chcieliśmy się włączyć w tę ciekawą imprezę, zobaczyć, jaka będzie frekwencja. Trochę również się rozerwać w niedzielne popołudnie - dodał pan Piotr, który przyszedł z 7,5-letnim synem Kacprem.  - Jest to nie tylko oryginalna promocja Światowych Dni Młodzieży, ale także forma zapoznania uczestników, również ich rodziców, z jej historią - wyjaśnił ks. Mariusz Kozłowski, proboszcz parafii akademickiej.

ŚDM   ŚDM
Promowali ŚDM
Andrzej Capiga /Foto Gość
ŚDM   ŚDM
S. Agata ze swoimi podopiecznymi
Andrzej Capiga /Foto Gość

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama