GN 28/2018 Archiwum

Odkryjcie bliskość Chrystusa

Trzydziestu siedmiu uczniów I klasy gimnazjum i dwudziestu licealistów katolickiej szkoły im. św. Jadwigi Królowej złożyło uroczyste ślubowanie podczas Mszy św. w bazylice katedralnej w Sandomierzu.

Wspólnej modlitwie, w której uczestniczyli uczniowie szkoły, nauczyciele, wychowawcy oraz rodzice przewodniczył bp Krzysztof Nitkiewicz. Przywołując słowa św. Pawła, który mówił, że nie wstydzi się Ewangelii, biskup Nitkiewicz w homilii nawiązał do propagowanej od pewnego czasu akcji publicznego przyznawania się do własnej wiary.

– W środowisku takim jak szkoła katolicka nie ma w tym nic nadzwyczajnego. Znacznie trudniej zrobić to w gronie innych rówieśników, rozmawiać z nimi na tematy religijne i postępować po chrześcijańsku. Trzeba najpierw odkryć samemu ile wspaniałych wiadomości od Boga przekazuje nam Pismo św., jak wiele daje bycie blisko Chrystusa, czy przynależność do Kościoła. Życzę Wam takiego właśnie doświadczenia. Niech Ewangelia stanie się dla każdego naprawdę dobrą, radosną nowiną i Bożą mocą – mówił bp K. Nitkiewicz do uczniów.

Uczniowie klas pierwszych złożyli ślubowanie wierności zasadom i wartościom, którymi kieruje się szkoła. W tym roku funkcję dyrektora szkoły pełni s. Grażyna Chrobak ze Zgromadzenia Sióstr Służek Najświętszej Maryi Niepokalanie Poczętej, które jest organem prowadzącym całej placówki szkolnej.

Katolicka placówka od ponad dekady prowadzi działalność edukacyjną. Najpierw w 1997 r. powstało liceum katolickie, a edukację gimnazjalną rozpoczęto od 1 września 1999 r. Obecnie w szkole uczy się 131 uczniów.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma