Nowy numer 42/2019 Archiwum

Nie wychodzi z mody

Jest wiadomym, że najnowsze zdobycze techniki niezwykle ułatwiają życia. Są także bardzo skutecznymi narzędziami ewangelizacji. Czy jednak nowoczesność ma wypierać to, co tradycyjne? Sandomierzanie połączyli różaniec z internetem.

Początek miał miejsce kilka lat temu. W jednym z liceów ks. Augustyn Łyko rzucił hasło założenia kółka różańcowego. Wiele młodych osób popatrzyło na niego dość dziwnie. Nie dał za wygraną. Znalazł sposób, aby połączyć nowoczesność, którą kocha młodzież, z tradycyjną modlitwą.

- Ochrzciliśmy internet różańcem - komentuje z uśmiechem. Gdy powiedział, że chce założyć internetowe koło różańcowe, zgłosiło się kilku chętnych.Ta nowość była przysłowiowym haczykiem.

W tym roku do wspólnej modlitwy zgłosiło się blisko 60 osób z klas licealnych. Tajemnice zmieniają przez Internet, komunikują się w ważnych sprawach także tą ścieżką. Codziennie w tradycyjny sposób biorą różaniec do ręki by odmówić swoją "tajemniczkę".

Ich kolegów już nie dziwi, że na ręce czy w kieszeni noszą różaniec. Jak mówią, sięgają po niego w wolnej chwili, ale i wtedy, gdy sami potrzebują lub gdy komuś innemu trzeba pomóc.

I mimo, że jesień zmierza do nas krokami, to moda na różaniec nie żółknie jak liście na drzewach. A ci, którzy narzekają na dzisiejszą młodzież czasem powinni popatrzeć z dozą optymizmu i dostrzec jak, może zbyt pochopnie źle oceniana, nowoczesność jest dobrze wykorzystywana przez szlachetnego ducha młodych i wartościowych ludzi.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL