Nowy numer 4/2021 Archiwum

Drudzy wśród mundurowych

Ekipa księży wzięła udział w organizowanym w turnieju piłki halowej o puchar Komendanta Państwowej Powiatowej Straży Pożarnej w Sandomierzu.

Do turnieju zgłosiło się cztery drużyny. Ekipa sandomierskich policjantów, strażaków z PSP w Sandomierzu, drużyna wystawiona przez ratowników medycznych oraz księża reprezentujący diecezję sandomierską.

Turniej rozegrano na hali MOSiR w Sandomierzu. Rozgrywki odbywały się w systemie gry każdy z każdym.

Pierwszy mecz przyniósł zwycięstwo ratowników nad policjantami. W drugim księża przegrali 0:2 ze strażakami. Porażka zmobilizowała duchownych, którzy w kolejnym meczu zwyciężyli policjantów 4:3 zdobywając bramkę w ostatniej minucie spotkania. Kolejny mecz przyniósł zwycięstwo strażakom, którzy zdobyli punkty z ratownikami medycznymi. Księża także punktowali z ekipą medyczną wygrywając kolejny mecz 4:0. O pierwszy miejscu zadecydował mecz strażacy kontra policja. Lepsi okazali się pożarnicy, którzy zdobyli puchar swojego komendanta. – Cieszę się, że drużyny odpowiedziały na nasze zaproszenie. Myślę, że jest to początek kolejnych sportowych spotkań, służb zaangażowanych w życie naszej społeczności. Chcemy aby poprzez sport nasze relacje się zacieśniały, co z pewnością przyniesie skutek także na polu zawodowym – podkreślał mł. bryg. mgr Adam Czajka, komendant PSP w Sandomierzu.

Drużnyny służb mundurowych   Drużnyny służb mundurowych
Turniej piłkarski
Józef Żuk
Turniej mundurowców   Turniej mundurowców
Grano o puchar komendanta PSP
Archiuwm PSP w Sandomierzu

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama