Nowy Numer 29/2018 Archiwum

Drudzy wśród mundurowych

Ekipa księży wzięła udział w organizowanym w turnieju piłki halowej o puchar Komendanta Państwowej Powiatowej Straży Pożarnej w Sandomierzu.

Do turnieju zgłosiło się cztery drużyny. Ekipa sandomierskich policjantów, strażaków z PSP w Sandomierzu, drużyna wystawiona przez ratowników medycznych oraz księża reprezentujący diecezję sandomierską.

Turniej rozegrano na hali MOSiR w Sandomierzu. Rozgrywki odbywały się w systemie gry każdy z każdym.

Pierwszy mecz przyniósł zwycięstwo ratowników nad policjantami. W drugim księża przegrali 0:2 ze strażakami. Porażka zmobilizowała duchownych, którzy w kolejnym meczu zwyciężyli policjantów 4:3 zdobywając bramkę w ostatniej minucie spotkania. Kolejny mecz przyniósł zwycięstwo strażakom, którzy zdobyli punkty z ratownikami medycznymi. Księża także punktowali z ekipą medyczną wygrywając kolejny mecz 4:0. O pierwszy miejscu zadecydował mecz strażacy kontra policja. Lepsi okazali się pożarnicy, którzy zdobyli puchar swojego komendanta. – Cieszę się, że drużyny odpowiedziały na nasze zaproszenie. Myślę, że jest to początek kolejnych sportowych spotkań, służb zaangażowanych w życie naszej społeczności. Chcemy aby poprzez sport nasze relacje się zacieśniały, co z pewnością przyniesie skutek także na polu zawodowym – podkreślał mł. bryg. mgr Adam Czajka, komendant PSP w Sandomierzu.

Turniej piłkarski   Drużnyny służb mundurowych
Turniej piłkarski
Józef Żuk
Grano o puchar komendanta PSP   Turniej mundurowców
Grano o puchar komendanta PSP
Archiuwm PSP w Sandomierzu

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma