Nowy numer 3/2021 Archiwum

Obiad u prezydentowej

Wieniec dożynkowy z Kurzyny trafi do Pałacu Prezydenckiego.

A to za sprawą Agaty Dudy, dla której wieniec z Kurzyny był faworytem. Wieniec dożynkowy przygotowany przez Stowarzyszenie „Trzy Kurzyny” reprezentował województwo podkarpackie na Dożynkach Prezydenckich w Spale 12 i 13 września.

Wcześniej okazał się bezkonkurencyjny na dożynkach powiatowych w Jeżowem i wojewódzkich w Rzeszowie. Wprawdzie w Spale nagrodę otrzymał wieniec ze wsi Budzewo, to jednak ten z Kurzyny bardzo spodobał się żonie prezydenta.

- Pani prezydentowa oglądała nasz kilka razy.  Gdy pokazywała go prezydentowi powiedziała, że to był jej faworyt, a nas zaprosiła do stolicy, prosząc o przywiezienie wieńca do Pałacu Prezydenckiego - mówi Agnieszka Budzyńska, przewodnicząca Stowarzyszenia „Trzy Kurzyny.”

Kiedy wieniec trafi do Warszawy, tego jeszcze nie wiadomo. Stowarzyszenie termin wizyty u pary prezydenckiej ma ustalić z kancelarią prezydenta. - Bardzo się cieszymy, że nasz wieniec tak się spodobał. W przyszłym roku postaramy się, by był jeszcze piękniejszy - dodała pani Agata

Panie ze Stowarzyszenia „Trzy Kurzyny” zostały też zaproszone przez Agatę Dudę na obiad.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama